В Австрії працює сотня російських шпигунів під дипломатичним прикриттям - ЗМІ

В Австрії працює сотня російських шпигунів під дипломатичним прикриттям - ЗМІ

Укрінформ
Щонайменше 100 із 250-300 російських дипломатів в Австрії можуть бути співробітниками російських спецслужб, які працюють в країні під дипломатичним прикриттям. 

Як передає Укрінформ, про це пише на платформі розслідувальної журналістики VSquare угорський журналіст-розслідувач Саболч Паньї з посиланням на заяву очільника розвідки однієї з центральноєвропейських країн. 

"На початку березня керівник розвідки однієї з центральноєвропейських країн на закритій нараді повідомив урядовцям, що приблизно 100 із 250-300 російських дипломатичних працівників, які знаходяться в Австрії, підозрюються в тому, що вони є агентами під прикриттям та працюють на російські спецслужби - СЗР, ФСБ і ГРУ", - йдеться у матеріалі.

Як зазначає Паньї, цю інформацію йому також "підтвердили численні урядовці та експерти з питань безпеки, деякі з яких мають зв'язки з розвідувальними органами своїх країн".

Читайте також: Бельгія за останні місяці депортувала десятки російських шпигунів - прем’єр

Австрійський урядовець повідомив журналісту, що, за їхніми підрахунками, в посольстві Росії у Відні, постійних представництвах Росії при ОБСЄ та ООН, а також в місії з питань роззброєння працюють щонайменше 252 російських дипломатичних працівники – дипломати плюс технічний та адміністративний персонал. Водночас це число не включає вчителів російських шкіл в Австрії, які також користуються певним рівнем дипломатичного імунітету. Крім того, ще є дружини дипломатів, які також користуються дипломатичним імунітетом.

"За словами урядовця однієї з центральноєвропейських країн, після масової висилки російських дипломатів в останні роки російська розвідка все частіше доручає цим російським вчителям, а також членам сімей дипломатів, що залишилися, збирати розвідувальну інформацію", - йдеться у матеріалі.

Зазначається, що справжня проблема з великою кількістю російських шпигунів під дипломатичним прикриттям у Відні полягає в тому, що "багато з них перебувають там офіційно, але насправді шпигують проти сусідніх країн". Зокрема, журналіст-розслідувач вказує на те, що, наприклад, "Словаччина знає, що деякі з російських дипломатів в Австрії їздять на роботу до їхньої країни, щоб шпигувати".

Читайте також: Німеччина звинувачує офіцера агентства військових закупівель у шпигунстві на користь РФ

"Це також є причиною того, що чеські дипломати послідовно намагаються проштовхнути свою ініціативу щодо обмеження вільного пересування росіян у межах Шенгенської зони, про що я також писав раніше. Головними противниками чеської ініціативи залишаються Австрія, Німеччина та Італія. Однак на Австрію посилюється тиск, щоб вона зробила щось з російським шпигунським гніздом, яке вона досі приймає у себе", - повідомив журналіст.

Він нагадав, що у березні австрійський уряд вислав двох російських дипломатів за дії, "несумісні з їхнім дипломатичним статусом". Офіційно не було розголошено жодних подробиць щодо типу та мети їхньої шпигунської діяльності. Водночас австрійський урядовець повідомив розслідувачу, що "шпигунство стосувалося Австрії та інших країн з території Австрії".

Як повідомляв Укрінформ, 13 березня Австрія оголосила персонами нон ґрата двох дипломатів російського посольства за дії, несумісні з їхнім дипломатичним статусом.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-