Президент Чехії висловився за перехід країни на євро

Президент Чехії висловився за перехід країни на євро

Укрінформ
Чехія після 20 років членства в Євросоюзі має довести до кінця перехід на спільну європейську валюту.

На цьому наголосив президент Чехії Петр Павел у першій новорічній промові на посаді глави держави, передає кореспондент Укрінформу.

Павел нагадав, що у 2024 році відзначатиметься 20-річчя вступу Чехії в ЄС і 25-річчя членства республіки в НАТО.

«Це ... нагода згадати про зобов’язання, які ми добровільно взяли при вступі до Альянсу та ЄС. Перше – видатки на оборону, це по багатьох роках знову виконуємо. Друге – прийняття спільної європейської валюти. Настав час робити конкретні кроки, які приведуть нас до виконання цього зобов’язання. Попри нескінченні дискусії щодо переваг і недоліків, для розташованої у центрі Європи країни з відкритою експортною економікою спільна валюта є логічним майбутнім», - переконаний президент.

У своїй промові політик приділив велику увагу нещодавній трагедії у Карловому університеті. Він закликав співвітчизників не піддаватися страху, «бо не можна дозволити забрати у нас радість життя та надію на краще майбутнє».

Президент також схвально відгукнувся про роботу уряду, водночас розкритикувавши урядовців за те, що не можуть довести до громадськості необхідність непопулярних реформ.

Водночас він застеріг політиків від популістських обіцянок і залякувань, що лише загострюють проблеми.

Петр Павел обійняв посаду президента Чехії в березні 2023 року.

Це перше за десять років новорічне звернення президента Чехії. Традицію новорічних промов започаткував перший президент Чехословаччини Томаш Гарріг Масарик: спочатку як новорічне інтерв'ю газеті, а в1930-х роках став проголошувати різдвяні промови. Проте їх скасував перший президент-комуніст Клемент Готвальд, який знову став виступати з посланням до нації на Новий рік. У 2013 році традицію порушив Мілош Земан, який виступив 26 грудня.

Читайте також: Фіала запевняє, що Чехія позбулась залежності від російського газу

Як повідомлялося, Чехія - одна з семи країн ЄС, які не використовують спільну європейську валюту. Офіційною валютою у республіці є чеська крона.

Фото: Petr Hloušek, Pravo

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-