«Медузу» визнали «небажаною організацією» в росії

«Медузу» визнали «небажаною організацією» в росії

Укрінформ
Генеральна прокуратура рф ухвалила рішення «про визнання небажаною на території російської федерації діяльності іноземної неурядової організації SIA «Medusa Project».

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на сайт відомства.

Діяльність «Медузи», заявили в генпрокуратурі, «загрожує основам конституційного ладу та безпеки російської федерації». Раніше, 23 квітня 2021 року,

«Медузу» вже було оголошено в росії «ЗМІ - іноземним агентом».

Закон про «небажані» організації було ухвалено в 2015 році. Генпрокуратуру наділили правом надавати цей статус будь-якій іноземній чи міжнародній неурядовій організації, якщо відомство вирішить, що її діяльність загрожує «основам конституційного ладу, обороноздатності чи безпеці росії». За участь та співробітництво з небажаними організаціями передбачено відповідальність аж до кримінальної.

Читайте також: Влада рф оголосила «іноземними агентами» актора Смольянінова й музичного критика Троїцького

До списку організацій, чия діяльність визнана небажаною на території росії, входять понад 70 іноземних та міжнародних організацій, серед яких Світовий конгрес українців, видання «Проект», «Важные истории», міжнародне об'єднання журналістів-розслідувачів OCCRP, Фонд імені Гайнріха Бьолля, фонд «Открытое общество» та інші.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-