Шольц пообіцяв цільову підтримку країнам, які найбільше постраждали від зміни клімату

Шольц пообіцяв цільову підтримку країнам, які найбільше постраждали від зміни клімату

Укрінформ
Задля покриття їхніх збитків Шольц пообіцяв "цільову підтримку країнам, які найбільше постраждали від зміни клімату".

Про це заявив у своєму виступі на 27-ій Конференції ООН зі зміни клімату 7 листопада у Шарм-ель-Шейху канцлер ФРН Олаф Шольц, передає Укрінформ.

«Війна росії показує нам: перехід на відновлювані джерела енергії, економія викопного палива – це не лише вимога для перспективної кліматичної, економічної та екологічної політики, а й імператив політики безпеки», - підкреслив Шольц.

Читайте також: Огидна війна путіна в Україні є приводом швидко діяти проти зміни клімату — Сунак

За його словами, головне завдання сучасності, а саме, обмеження глобального потепління до 1,5 градуса, стає ще більш актуальним. Кожна десята градуса зменшення глобального потепління означає менше посух і повеней, менше конфліктів за ресурси, менше голоду і неврожаїв, а отже, більше безпеки і процвітання для всіх.

Німецький канцлер наполягає на необхідності узгодити надійну робочу програму зі скорочення викидів, яка містить конкретні кроки зі скорочення та усуває прогалини у реалізації, які були досі. Лише тоді можливо буде залишити світовий пік викидів парникових газів позаду щонайпізніше до 2025 року та скоротити викиди майже вдвічі до 2030 року.

ФРН буде поступово відмовлятися від викопного палива, без жодних «якщо» чи «але». Війна рф в Україні змушує ненадовго повернути до мережі вугільні електростанції, але Німеччина твердо налаштована поступово відмовитися від вугілля, адже бачить майбутнє за вітровою енергією, сонячною енергією та зеленим воднем.

Читайте також: Світ перебуває на шляху до «кліматичного пекла» - Генсек ООН

«Не повинно бути світового ренесансу викопного палива. І щодо Німеччини я кажу: цього теж не буде», - підкреслив Шольц.

Політик поінформував, що за останні три роки Німеччина збільшила більш як на третину, до загальної суми 5,3 млрд євро в 2021 році, державні внески на міжнародне кліматичне фінансування. Вперше близько половини цієї суми пішло на заходи, спрямовані на допомогу країнам в адаптації до зміни клімату.

«Ми продовжимо прагнути збалансованого співвідношення між фінансуванням скорочення викидів та адаптацією до клімату. До 2025 року ми збільшимо наш внесок із державних фондів у міжнародне кліматичне фінансування до 6 млрд євро на рік і водночас мобілізуємо додаткові приватні кошти», - пообіцяв канцлер ФРН.

Крім того, Шольц пообіцяв "цільову підтримку країнам, які найбільше постраждали від зміни клімату", для покриття їхніх збитків.

Читайте також: Україна відкрила павільйон на Конференції ООН зі зміни клімату

Головуючи в G7, Німеччина хоче разом із 20 іншими гравцями створити «глобальний захисний щит від кліматичних ризиків». Німеччина надає 170 млн євро на цей проєкт і фінансування кліматичних ризиків.

Шольц також оголосив про плани збільшити внесок у захист біорізноманіття в рамках міжнародного кліматичного фінансування до 1,5 млрд євро на рік до 2025 року.

Він також пообіцяв технологічне партнерство іншим країнам.

Глава уряду ФРН підтвердив національну кліматичну ціль - до 2045 року Німеччина хоче стати однією з перших індустріальних країн, яка стане кліматично нейтральною.

Як повідомлялось, на рівні Європейського Союзу таку мету поставлено на 2050 рік.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-