У Вікіпедії з'явилася сторінка про «рашизм» як ідеологію російського режиму влади

У Вікіпедії з'явилася сторінка про «рашизм» як ідеологію російського режиму влади

Укрінформ
Українська Вікіпедія поповнилася статтею про «рашизм» як політичну ідеологію владного режиму російської федерації. 

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на сторінку з матеріалом.  

«Рашизм або російський фашизм – політична ідеологія та соціальна практика владного режиму росії кінця XX, початку XXI століття, що базується на ідеях «особливої цивілізаційної місії» росіян, «старшості братнього народу», нетерпимості до елементів культури інших народів;

на тоталітаризмі й імперіалізмі радянського типу, використанні російського православ'я як моральної доктрини та на геополітичних інструментах впливу, в першу чергу - енергоносіях для європейських країн, військовій силі стосовно країн, що входять до кола впливу російської федерації», - йдеться в статті.

Також уточнюється, що термін «рашизм» штучно утворений шляхом поєднання англійського слова Russia (тобто росія) із міжнародним словом «фашизм». При цьому обігрується співзвучність слів рашизм і расизм. Рашизм - це різновид тоталітарної, фашистської ідеології, симбіоз основних засад фашизму і сталінізму.

Читайте також: Епіфаній порівняв ідеологію «руского міра» з нацизмом

Крім того, зауважується, що до історії формування рашизму як ідеології слід віднести більшу частину війн на теренах суверенних держав, що входили в склад СРСР. А прихильників ідеології рашизму зазвичай називають «рашистами», іноді - «ватниками».

Психологія рашистів - це психологія ворожості, уявлення про те, що навіть і в росії всюди є чужинці. Цю психологію мають люди, глибоко ображені придуманими або справжніми приниженнями, яким їх піддавав «Захід».

Стосовно знака Z, як зазначається, це - символ рашизму, який виник внаслідок активізації воєнних дій росії в Україні в лютому 2022 року. 14 квітня 2022 року Верховна Рада України визнала російську федерацію державою-терористом із тоталітарним неонацистським режимом та заборонила його пропаганду, а також пропаганду акту агресії росії проти України.

Як повідомляв Укрінформ, росія вимагає у Вікіпедії видалити правду про воєнні злочини в Україні. Роскомнадзор висловив претензії до змісту п’яти матеріалів через закон рф «про фейки». Зокрема, це - «Битва за Київ (2022)», «Воєнні злочини в період вторгнення росії в Україну», «Обстріл лікарні в Маріуполі», «Руйнування Маріупольського театру (2022)», «Різанина в Бучі».

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-