Штати зміцнюють свої позиції в Арктиці на тлі вторгнення рф в Україну - ЗМІ

Штати зміцнюють свої позиції в Арктиці на тлі вторгнення рф в Україну - ЗМІ

Укрінформ
Американські військові провели перші масштабні навчання в Арктиці – на тлі вторгнення росії в Україну США усвідомлюють важливість зміцнення своїх позицій на півночі.

Про це повідомляє The New York Times, передає Укрінформ.

Напруженість у регіоні зростала упродовж багатьох років, оскільки країни висувають претензії до судноплавних шляхів та запасів енергії, що відкриваються внаслідок зміни клімату. В міру того, як зміна клімату відкриває Арктику для транзиту та досліджень, рф все більше мілітаризує регіон. США готують власну більш агресивну присутність там.

У березні близько 8000 військових США взяли участь у масштабних навчаннях в Арктиці. Маневри були заплановані задовго до вторгнення росії в Україну, але після початку війни американці розуміють, що геополітичний порядок змінився, і конкуренція за суверенітет та ресурси в Арктиці може посилитися.

На західному узбережжі Аляски уряд США інвестує сотні мільйонів доларів у розширення порту в Номі, який може перетворитися на найбільший вузол, що обслуговує американські судна берегової охорони та військово-морського флоту, які працюють за Полярним колом.

Пентагон планує збільшити свою присутність та потенціал в Арктиці, працюючи над відновленням навичок роботи в холодну погоду, якими американські військові нехтували протягом двох десятиліть війни в Іраку та Афганістані.

Також зазначається, що ВПС США вже перекинули на Аляску десятки винищувачів F-35.

Минулого року Пентагон опублікував перший стратегічний план, присвячений відновленню панування в Арктиці.

Нагадаємо: Аляска вже є одним із мілітаризованих штатів США, де проходять службу понад 20 000 військовослужбовців.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-