Литва закликає виключити росію та білорусь з Інтерполу

Литва закликає виключити росію та білорусь з Інтерполу

Укрінформ
Міністр внутрішніх справ Литви Агне Білотайте закликала виключити росію та білорусь із міжнародної організації кримінальної поліції - Інтерполу.

Як повідомляє Укрінформ, про це повідомляє Delfi.

«Я б хотіла звернути увагу, що членство в Інтерполі росії, яка абсолютно не дотримується міжнародного права та порядку, не має жодного сенсу. Це ж можна сказати і про білорусь, - сказала Білотайте після зустрічі з головою Інтерполу Юргеном Штоком.

При цьому вона наголосила, що Литва поважає нейтральність Інтерполу та цінує зусилля щодо запровадження більш суворого контролю над московським національним центральним офісом. Хоча Конституція Інтерполу не має положення про припинення членства країни в цій організації, Білотайте «впевнена, що може бути знайдено правовий спосіб, якщо це схвалить міжнародне співтовариство».

Два тижні тому Інтерпол оголосив про обмеження для росії щодо безпосереднього введення інформації в систему Інтерполу. Було ухвалено рішення про перевірку такої інформації.

Щодо війни росії в Україні Інтерпол заявив, що дотримуватиметься нейтралітету, проте посилить контроль за московським офісом, щоб уникнути можливих зловживань каналами Інтерполу. Шток пояснив, що організація має залишатися нейтральною, інакше вона може стати політичним інструментом.

Глава Інтерполу також заявив, що певні канали з росією та білоруссю мають залишитися відкритими – це дозволить розслідувати та запобігати міжнародним злочинам. При цьому він зазначив, що окремі країни можуть ухвалити політичні рішення і не співпрацювати з росією та білоруссю, не передавати їм даних.

Як повідомлялося, президент росії володимир путін 24 лютого оголосив про повномасштабне вторгнення в Україну. В Україні запроваджено воєнний стан та оголошено загальну мобілізацію. Країна дає відсіч загарбникам.

Після початку війни росія була піддана масштабним та всебічним санкціям з боку світової спільноти.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-