В Єгипті знайшли засоби для бальзамування, яким понад дві тисячі років

В Єгипті знайшли засоби для бальзамування, яким понад дві тисячі років

Фото
Укрінформ
Група археологів із Інституту археології Чехії під час розкопок в Єгипті виявила схованку з матеріалами для бальзамування часів 26-ї династії єгипетських фараонів (685–525 рр. до нашої ери).

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Egypt Today.

Матеріали були виявлені у західній частині кладовища в населеному пункті Абусір, що південніше Каїра, та на північ від некрополя стародавнього Мемфіса.

За словами генсека Служби старожитностей Єгипту Мустафи Вазірі, тайник був знайдений у величезному колодязі розміром 5,3 х 5,3 метра і глибиною у понад 14 метрів.

Сама ж схованка містить унікальні матеріали для бальзамування, які складаються зі 370 великих гончарних посудин, розділених на 14 груп, кожна з яких містить від 7 до 52 горщиків.

Читайте також: Археологи знайшли у Китаї шість стародавніх гробниць віком до 2000 років

Вазірі також додав, що ці горщики містять залишки матеріалів, які були використані під час процесу муміфікації.

Він зазначив, що у верхній групі були знайдені чотири порожні вапнякові горщики, вигравірувані ієрогліфічними текстами з іменем їхнього власника, якого звали Вахібре.

26-а династія Єгипту (Саїська династія) — існувала в період бл. 685–525 рр. до н. е. Остання з місцевих династій, які керували Єгиптом до перського завоювання Єгипту в 525 до н. е. З цієї династії починається Пізній період Стародавнього Єгипту.

Читайте також: Археологи знайшли у Тибеті понад п’ять тисяч реліквій кам'яного віку

Як повідомляв Укрінформ, італійські археологи знайшли під час розкопок у Велії, що на півдні від Неаполя, шоломи й зброю часів морської битви при Алалії у 535 році до нашої ери.

Фото: Min. of Tourism & Antiquities

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-