Польський суд відмовився видавати Білорусі засновника опозиційного Телеграм-каналу Nexta

Польський суд відмовився видавати Білорусі засновника опозиційного Телеграм-каналу Nexta

Укрінформ
Окружний суд Варшави відхилив можливість екстрадиції з Польщі до Білорусі засновника опозиційного телеграм-каналу Nexta Степана Путила.

Суддя Даріуш Лубовський мотивував це рішення тим, що незалежне правосуддя у Білорусі відсутнє, відтак запит білоруської влади на екстрадицію журналіста є актом політичного переслідування, передає кореспондент Укрінформу.

"По-перше, не можна когось видати органам правосуддя, якщо система правосуддя взагалі не існує. Не можна видати країні, яка, фактично, не є державою", – підкреслив суддя.

Він додав, що ані Польща, ані інші країни ЄС не визнають результатів останніх президентських виборів в РБ.

Як наголосив суддя, ця країна вимагає видати цілком невинуватого громадянина лише тому, що він має інші погляди, ніж "диктатор-психопат, якого не визнає жодна цивілізована країна".

Суддя також підкреслив, що запит на екстрадицію був направлений не судом, а прокуратурою. За його словами, це є "практикою сталінських часів" і суперечить "будь-яким базовим стандартам правової демократичної країни".

Запит про екстрадицію Путила був надісланий до Польщі у листопаді 2020 року. В Білорусі його звинувачують за понад 10-ма статтями Кримінального кодексу. Зокрема, у Мінську йому інкримінують організацію заколоту з метою захоплення влади, підбурювання до ненависницьких дій та організацію масових заворушень.

Телеграм-канал Nexta є одним з найбільш популярних білоруських опозиційних ресурсів, який у Білорусі визнано екстремістським. Путило отримав у Польщі міжнародний захист.

Читайте також: США офіційно звинуватили в повітряному піратстві білоруських чиновників

Як повідомлялося, інший колишній співзасновник Nexta Роман Протасевич був затриманий білоруським режимом після того, як 23 травня 2021 року літак ірландської авіакомпанії Ryanair, що летів з Афін до Вільнюса через повітряний простір Білорусі, здійснив вимушену посадку в Мінську. Після інциденту з літаком Європейська рада вирішила застосувати додаткові індивідуальні санкції проти посадових осіб та державних установ Білорусі, а також обмежувальні заходи проти економіки країни.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-