У Туреччині розробили 30 сценаріїв можливого виверження вулканів

У Туреччині розробили 30 сценаріїв можливого виверження вулканів

Укрінформ
У Туреччині розробили близько 30 сценаріїв для оцінки небезпеки та дій при можливому виверженні 14 вулканів, які є на території країни.

Про це розповів міністр енергетики та природних ресурсів Туреччини Фатіх Дьонмез у виступі перед Національними зборами (парламентом) Туреччини, повідомляє власкор Укрінформу.

«Оцінка ризику була проведена шляхом виявлення можливих вулканічних небезпек, пов’язаних із 14 вулканами. Припущення щодо виверження вулканів були зроблені за допомогою моделей на основі можливих сценаріїв. Було створено 30 таких сценаріїв шляхом виконання 220 тисяч моделювань небезпеки виверження тефри з 12 вулканів», - розповів міністр.

Читайте також: У Перу стався вилив нафти – танкер хитнула хвиля від вулкану у Тихому океані

Загалом в різних регіонах Туреччині є 14 вулканічних зон: Хасандаги (провінції Аксарай, Нігде), Ерджієс (провінція Кайсері), Аджигьоль (Невшехір), Гьоллюдаг (Нігде), вулканічна зона Карапинар (Конья), плато Карс (провінція Карс), Сюпхан (Бітліс), Немрут (Бітліс), Тендюрек (Бітліс, Агри), гора Агри (Агри), Гіреколь (Ван), Гельджюк (Испарта), вулканічна зона Кула (Маніса), Караджадаг (Діярбакир).

Крім того, на горах Хасандаги та Ерджієс у 2017 та 2018 роках було встановлено GPS-станції для відслідковування активності.

Читайте також: Тонгу вкрило попелом через виверження вулкана у Тихому океані

Останні виверження вулканів на території сучасної Туреччини відбувалися у 1692 році - гора Немрут та у 1855 році - гора Тендюрек.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-