В Румунії штрафуватимуть за «неправильні» маски майже на $600

В Румунії штрафуватимуть за «неправильні» маски майже на $600

Укрінформ
У Румунії з 8 січня запровадили штраф за текстильні маски у розмірі 2 500 леїв (574 доларів), дозволяються лише хірургічні маски або респіратори рівня захисту FFP2.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Digi24.

Повідомляється, що міністр внутрішніх справ Румунії Люсьєн Боде, який анонсував нове правило, мотивував це поширенням у країні Омікрону, від якого не захищають звичайні текстильні маски. Відтепер у громадських місцях можна носити лише хірургічні маски та FFP2, причому прикритими мають бути і рот, і ніс. Зазначається, що респіратор FFP2 має відфільтровувати до 94% дрібних частинок, які можуть переносити вірус.

Водночас ЗМІ відзначає, що нова постанова передбачає низку винятків з цього правила. Зокрема хірургічні маски або респіратори не мають носити діти віком до 5 років; люди, які перебувають самі в офісі; телеведучі та їхні гості за умови дотримання дистанції три метри; представники релігійних культів під час богослужінь за умови дотримання дистанції три метри; спікери у закритих або відкритих місцях за умови дотримання відстані не менш як три метри між ними та будь-якими іншими людьми; люди, які виконують інтенсивні фізичні навантаження та/або перебувають у важких умовах праці або займаються спортом.

Як повідомляв Укрінформ, британські та австралійські науковці заявляють, що маски виявилися найбільш ефективним засобом боротьби з пандемією разом із вакцинацією.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-