Токаєв обіцяє скасувати надзвичайний стан у стабільних регіонах

Токаєв обіцяє скасувати надзвичайний стан у стабільних регіонах

Укрінформ
Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв пообіцяв поетапно скасувати режим надзвичайного стану у регіонах зі стабільною ситуацією. 

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Хабар 24.

За словами Токарєва, всі вимоги, що було висунуто у мирній формі, почуті. У результаті діалогу досягнуто компромісу, відпрацьовано рішення щодо гострих соціально-економічних проблем.

«Тому в регіонах, де збережено стабільну ситуацію, ми поетапно скасуємо режим надзвичайного стану», - заявив він.

Він також пообіцяв запропонувати план реформ та конкретні заходи щодо розвитку економіки та покращення соціального статусу громадян країни.

Як повідомлялося, напередодні на всій території Казахстану було запроваджено режим надзвичайного стану.

Попередньо президент Казахстану Токаєв заявив, що в місті Алмати ситуація стабілізувалася, проте терористи, як і раніше, завдають збитків державі та приватному майну, тому він наказав відкривати вогонь на ураження без попередження.

Мітинги проти стрімкого підвищення цін на скраплений газ розпочалися в Казахстані 2 січня в Жанаозені (місто в Мангістауській області, на заході Казахстану). Вони переросли в масові протести, попри те, що уряд склав свої повноваження і водночас було оголошено про зниження цін на газ.

Влада Казахстану звернулася до Організації договору про колективну безпеку за допомогою у придушенні протестів. ОДКБ офіційно підтвердила прибуття військового контингенту РФ та її союзників до Казахстану.

У найбільшому місті Казахстану Алмати, де тривають масові акції протесту, загинули щонайменше 30 людей.

Заступниця міністра охорони здоров'я Ажар Ґініят повідомила, що понад 1 000 людей постраждали внаслідок масових протестів у Казахстані, близько 400 було госпіталізовано.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-