Євросоюз відреагував на події в Казахстані

Євросоюз відреагував на події в Казахстані

Укрінформ
В ЄС закликали всі сторони конфлікту у Казахстані уникати ескалації та насильства.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє сайт зовнішньополітичної служби ЄС.

«Ми закликаємо всіх, кого це стосується, діяти відповідально та стримано та утримуватися від дій, що можуть призвести до подальшої ескалації насильства. Визнаючи право на мирні демонстрації, ЄС очікує, що вони залишатимуться ненасильницькими», - йдеться в заяві.

Окрім цього, ЄС закликає владу поважати фундаментальне право на мирний протест та пропорційність у застосуванні сили при захисті інтересів безпеки, дотримуватися власних міжнародних зобов'язань.

В ЄС також очікують на мирне врегулювання ситуації за допомогою інклюзивного діалогу з усіма зацікавленими сторонами та поваги до основних прав громадян.

«Ми розраховуємо на те, що Казахстан виконає свої зобов’язання, включаючи свободу преси та доступ до інформації онлайн та офлайн», - йдеться у заяві.

Як повідомляв Укрінформ, на тлі масових протестів у Казахстані почалися відключення інтернету, користувачам з-за кордону недоступні багато казахстанських ЗМІ.

Мітинги проти різкого підвищення цін на скраплений газ розпочалися в Казахстані 2 січня в Жанаозені (місто в Мангістауській області, на заході Казахстану). Потім вони переросли в масові протести.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-