Тихановська - про режим Білорусі: Група бандитів, яка тероризує всю Європу

Тихановська - про режим Білорусі: Група бандитів, яка тероризує всю Європу

Укрінформ
Лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська заявила, що не розуміє, чому демократичні країни терплять режим Лукашенка, який «тероризує всю Європу».

Як передає кореспондент Укрінформу, про це Тихановська сказала у п’ятницю на саміті «За демократію», організованому президентом США Джо Байденом.

«Я не розумію, у чому різниця між «глибокою стурбованістю» і «крайньою стурбованістю», - зазначила вона, маючи на увазі оцінки ситуації в Білорусі з боку західних країн. - Я не розумію, яким чином група бандитів може тероризувати всю Європу, зокрема контрабандою, використанням мігрантів. Чому цей режим не стикнувся з наслідками за свої дії?».

Підтримка демократії, підтримка Білорусі є процесом, а не одноразовим заходом, указала Тихановська.

Вона порівняла режим Білорусі із сусідом, який знущається зі своїх близьких: «Якщо терпіти його забаганки, то він маніпулюватиме вами. Таких людей не можна перевиховати. Їм потрібен чіткий посил: за свою поведінку вони будуть покарані».

За словами лідерки опозиції, боротьба в її країні триває, люди самоорганізовуються, створюють структури, «які стануть фундаментом майбутньої Білорусі». При цьому білоруси покладаються на активну підтримку Заходу.

Своєю чергою президент Литви Гітанас Науседа, виступаючи на саміті, висловив цілковиту підтримку як Україні в її протистоянні російській агресії, так і народу Білорусі, який бореться з режимом Лукашенка.

«Автократичним режимам для перемоги треба переконатися, що демократичні країни дезорієнтовані, а наші цінності забуті. Ми не можемо допустити, щоб це сталося. Саме тому Литва готова підтримувати демократію там, де вона перебуває під загрозою. Ми підтримуємо Україну перед лицем агресії Росії. Ми підтримуємо демократичні інститути в Білорусі, які борються зі страшним режимом», - заявив президент Литви.

Як повідомляв Укрінформ, 9-10 грудня відбувається віртуальний саміт «За демократію», організований президентом США Джо Байденом. На нього запрошено лідерів демократичних держав світу (в тому числі України), представників громадянського суспільства, благодійних організацій та приватного сектора.

Фото: Телеграм

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-