У Португалії роботодавцям заборонили турбувати працівників після зміни

У Португалії роботодавцям заборонили турбувати працівників після зміни

Укрінформ
У Португалії внесли зміни до трудового законодавства, що регулюють дистанційну роботу та мають забезпечити баланс між працею та особистим життям. 

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Euronews.

Нові правила є відповіддю на збільшення роботи на дому в результаті пандемії COVID-19, заявили у правлячій Соціалістичній партії Португалії.

Згідно з новими правилами, роботодавців можуть покарати за контакти з працівниками у неробочий час. Компанії також будуть змушені оплачувати витрати, пов’язані з дистанційною роботою, такі як високі рахунки за електроенергію та використання Інтернету.

Ці зміни до трудового законодавства Португалії не поширюватимуться на компанії з менш ніж десятьма працівниками.

Читайте також: Уряд підтримав законопроєкт про дерегуляцію трудових відносин

Зміни до законодавства стосуються і батьків маленьких дітей. Вони мають право працювати вдома без попередньої домовленості з роботодавцем, поки їхній дитині не виповниться 8 років.

Компанії також мають запроваджувати заходи проти самотності. Для людей, які працюють дистанційно, повинні організовувати офлайн-зустрічі принаймні кожні 2 місяці.

Португалія стала першою європейською країною, яка у січні цього року змінила правила дистанційної роботи на тлі пандемії. Зокрема дистанційну роботу зробили обов'язковою, крім деяких винятків, та зобов'язали роботодавців надавати необхідні інструменти для роботи вдома.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-