З міськради Нью-Йорка приберуть статую президента-рабовласника Джефферсона

З міськради Нью-Йорка приберуть статую президента-рабовласника Джефферсона

Укрінформ
Статую президента США Томаса Джефферсона, що простояла в залі засідань міської ради Нью-Йорка понад 100 років, до кінця цього року буде демонтовано й винесено з міськради.

Про це передає Укрінформ з посиланням на The Hill.

За це рішення проголосувала Комісія з дизайну Нью-Йорка, яка вирішила, що президентові, який був рабовласником, не місце в органах міської влади.

«Томас Джефферсон був рабовласником, що володів більш як 600 чоловік, - сказала під час засідання комісії член Ради Адрієнна Адамс, яка є співголовою фракції чорношкірих, латиноамериканців і азіатів. – Мені вкрай неприємно усвідомлювати, що ми сидимо перед статуєю, яка вшановує рабовласника, котрий в душі вважав, що люди, схожі на мене, за своєю природою неповноцінні, позбавлені інтелекту й не гідні свободи і прав».

Aракція Адамс висловила розчарування відкладенням демонтажу до кінця року (комісія поки що не знайшла рішення, куди прибрати статую).

Читайте також: Нью-Йорк відзначив День звільнення від рабства концертом та гуляннями

Водночас не всі схвально поставилися до рішення про винесення статуї.

«Прибрання статуї Томаса Джефферсона роботи П’єра-Жана Давида Д’альгерса з мерії стало б прямою атакою на символ демократичних цінностей, якими дорожать жителі Нью-Йорка, - зазначив у листі до комісії професор американської історії Прінстонського університету Шон Віленц. - Статуя віддає належне Джефферсону за його величезний внесок у розвиток Америки, та й усього людства».

Статуя Джефферсона перебувала у будівлі мерії з 1834 року і була перенесена до зали засідань міської ради в 1915 році.

Фото: golosameriki.com

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-