Вакцинація знижує ризик зараження COVID-19 у шість разів

Вакцинація знижує ризик зараження COVID-19 у шість разів

Дослідження
Укрінформ
Вакцини від COVID-19 знижують імовірність зараження в шість разів, смерті – в одинадцять.

Як передає Укрінформ, про це в інтерв’ю CNN заявила професор Школи громадської охорони здоров'я при Університеті Джорджа Вашингтона Леанна Вен, коментуючи смерть колишнього держсекретаря США Коліна Пауелла від ускладнень, пов'язаних з коронавірусом.

«Це означає, що якщо ви вакциновані, у вас у шість разів менше ризик заразитися COVID-19, ніж у нещеплених людей. І у вас в 11 разів менше шансів померти від COVID-19 порівняно з неприщепленою особою»,- сказала вона.

Водночас, за її словами, вакцини не захищають на 100 відсотків, як і будь-яке лікування. «Але це не означає, що вакцина не працює або вам не слід її приймати», - додала Вен.

Вона також зазначила, що деякі люди більше схильні тяжкого перебігу хвороби, незважаючи на вакцинацію. І Пауелл потрапив до цієї категорії. За її словами, люди старшого віку та особи, котрі мають супутні недуги, «з більшою ймовірністю перенесуть тяжку форму захворювання і помруть внаслідок проривних інфекцій». Особливому ризикові піддаються люди з ослабленим імунітетом.

Читайте також: Зеленський назвав вакцинацію єдиною альтернативою локдауну в Україні

Вона нагадала, що саме що з цих причин їм рекомендовано отримати третю дозу вакцини.

«Якщо навколо вас багато вірусів, це збільшує ваші ризики заразитися. Проблема не у вакцині, а в тому, що навколо вас занадто багато вірусу. Ось чому головне – зробити щеплення якомога більшій кількості людей. Це знижує загальний рівень зараження і захищає всіх», - зазначила Вен.

Вона додала, що дослідження в 13 штатах за шість місяців показало, що повністю вакциновані особи становили лише 4% всіх госпіталізацій від коронавірусу. Нещеплені люди потрапляють до лікарні через коронавірус у 17 разів частіше, ніж повністю вакциновані.

За словами Вен, можлива чергова хвиля зростання зараження, оскільки повністю вакциновано лише 57% населення США.

Як повідомлялося, Пауелл помер у понеділок від ускладнень, пов’язаних з коронавірусом, незважаючи на те, що був повністю вакцинований. Йому було 84 роки, і він мав мієлому, рак крові.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-