ВООЗ призупинила сертифікацію російської вакцини «Спутник V»

ВООЗ призупинила сертифікацію російської вакцини «Спутник V»

Укрінформ
Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) призупинила процес сертифікації російської вакцини від коронавірусу «Спутник V» і чекає на додаткову інформацію від виробника.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на Новини ООН.

«Процес схвалення вакцини «Спутник V» з боку ВООЗ був припинений, тому що під час інспекції на одній з фабрик, яка є частиною виробництва вакцини «Спутник V», було виявлено, що ця фабрика не відповідає новим правилам «найкращої практики виробництва», - заявив заступник глави Панамериканської організації охорони здоров'я доктор Жарбас Барбоса.

За його словами, російські виробники мають внести необхідні зміни до виробничого процесу і повідомити про це Всесвітню організацію охорони здоров'я, після чого буде проведена нова інспекція.

Читайте також: Путін пішов на самоізоляцію через COVID-19 в оточенні

Щоб отримати схвалення з боку ВООЗ, виробник вакцини має надати інформацію за трьома критеріями: про безпеку вакцини, її ефективність і про місце виробництва, яке повинно відповідати встановленим стандартам.

Як повідомлялося, «Спутник V» розробив Національний дослідницький центр епідеміології та мікробіології ім. Гамалії. Препарат був схвалений Міністерством охорони здоров'я РФ 11 серпня 2020 року, попри те що третя фаза його випробувань не проводилася.

Світові експерти висловили сумнів щодо дієвості цієї вакцини. Європейське агентство лікарських засобів поки що не схвалило використання «Спутник V».

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-