Вчені пояснили, чому змії пережили динозаврів

Вчені пояснили, чому змії пережили динозаврів

Укрінформ
Вчені з Університету Бата (Велика Британія) заявили, що всі змії, які сьогодні живуть на Землі, походять від тих кількох видів, що вижили після удару астероїда десятки мільйонів років тому.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на BBC.

Зазначається, що унаслідок удару астероїда 66 млн років тому на нашій планеті були знищені динозаври, зникли приблизно 76% рослин і тварин. Проте змії, як і деякі ссавці, птахи, жаби та риби, зуміли зберегти своє життя.

Вони еволюціонували, і сьогодні відомо про понад три тисячі видів змій у світі.

«Змії здатні виживати у середовищі з нестачею їжі. Вони здатні колонізувати нові континенти і взаємодіяти з довкіллям по-новому. Цілком імовірно, що без цього удару астероїда вони не були б такими, якими є сьогодні», - розповіла провідна дослідниця доктор Кетрін Кляйн.

Читайте також: Вчені класифікували новий вид динозавра - одного з найбільших, які жили на Землі

Зазначається, що деякі змії змогли вижити після удару астроїда завдяки тому, що вони близько року можуть прожити без їжі та полювати в темряві.

З тих кількох видів змій, які вижили, більшість мешкали під землею, на лісовій підстилці або у прісній воді.

Читайте також: У США планують «воскресити» мамонтів за допомогою генної інженерії

Як повідомляв Укрінформ, американська компанія Colossal Biosciences разом із професором генетики із Гарвардської медичної школи Джорджем Черчем планують «воскресити» шерстистих мамонтів, які вимерли десятки тисяч років тому, за допомогою генної інженерії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-