У Вільнюсі тисячі людей протестували проти COVID-паспортів

У Вільнюсі тисячі людей протестували проти COVID-паспортів

Відео
Укрінформ
У центрі столиці Литви на мітинг проти карантинних обмежень та за сімейні цінності зібралися понад п'ять тисяч осіб.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Delfi.

Учасники акції на Кафедральній площі заявили протест у звязку із запланованими обмеженнями для осіб, які не мають сертифікатів про вакцинацію (у Литві їх називають «паспортами можливостей»). Окрім того, вони виступають проти закону про партнерство стосовно ЛГБТ та Стамбульської конвенції (Конвенції Ради Європи про боротьбу з насильством проти жінок та домашнім насильством).

Організатор мітингу, лідер Литовського союзу сімей Раймондас Гринявічюс, заявив, що уряд має відкликати обмеження, передбачені для тих, у кого з 13 вересня не буде «паспорта можливостей».

«Ми все одно домоглися блокування закону про партнерство. Доможемося і того, щоб Стамбульська конвенція була кинута в ящик. Ми обрали саме сьогодні, 10 вересня (через місяць після минулого гучного мітингу - ред.), щоб члени Сейму побачили, що ми від них не відчепимося, ми доможемося ще більшого», - наголосив Гринявічюс.

Зазначається, що на мітингу виступили гості з ФРН - представники партії «Альтернатива для Німеччини», яка вважається проросійською.

Читайте також: На ЛГБТ-ході в Литві поліція затримала 18 противників акції

Як повідомляє LRT, далі частина мітингувальників попрямувала в бік Сейму. Дорогу їм перегородив поліцейський кордон. Генеральний комісар поліції Ренатас Пожела закликав натовп розійтися, попередивши про відповідальність за порушення порядку.

Поліція затримала двох осіб, в одного з них знайшли піротехніку. Більше жодних інцидентів на акції зафіксовано не було.

Попередній мітинг проти карантинних обмежень проходив у столиці Литви 10 серпня. Тоді біля будівлі парламенту було затримано 26 правопорушників, постраждали близько десяти співробітників правоохоронних органів.

Фото: DELFI/Josvydas Elinskas

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-