У Кабулі таліби замальовують мурали і поверх пишуть релігійні гасла

У Кабулі таліби замальовують мурали і поверх пишуть релігійні гасла

Укрінформ
Протягом кількох тижнів після того, як таліби захопили столицю Афганістану, багато творів вуличного мистецтва в Кабулі були зафарбовані та замінені пропагандистськими релігійними гаслами.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє NDTV.

Першим на цю проблему звернув увагу один із найвідоміших кабульських вуличних художників Омаід Шаріфі, котрий нараз знаходиться вже не в Афганістані, а в таборі біженців в ОАЕ.

Шарфі наголошує, що афганські художники, об’єднані в арт-групу ArtLords витратили близько 7 років, аби прикрасити стіни в Кабулі яскравими графіті й настінними фресками, всього ж цей колектив художників цей створив понад 2 200 фресок по всій країні з 2014 року.

Читайте також: Нікаб і роздільне навчання: таліби встановили правила для вишів

Проте зараз таліби повсюдно зафарбовують ці твори мистецтва білою фарбою та пишуть на їх місці релігійні ісламістські гасла.

Як відомо, під час першого владарювання «Талібану» в Афганістані (1996-2001 роки) зображення живих істот були суворо заборонені, також знищувалися телевізори і відеомагнітофони.

Читайте також: В Афганістані можуть припинити роботу майже 90% медичних закладів - ВООЗ

Нагадаємо, що 15 серпня вранці таліби оточили Кабул та почали без бою заходити до столиці Афганістану. «Талібану» заявив, що контролює усю територію країни.

Політичний офіс «Талібану» заявив про завершення війни в Афганістані та про утворення Ісламського емірату Афганістан.

Читайте також: В Афганістані таліби побили журналіста й оператора TOLOnews

Евакуацію військ США з цієї країни після 20-річної присутності було завершено 31 серпня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-