Ситуація в Афганістані може вплинути на надання США військової допомоги Україні - експерт

Ситуація в Афганістані може вплинути на надання США військової допомоги Україні - експерт

Укрінформ
У зв'язку з ситуацією в Афганістані Сполучені Штати переглянуть принципи надання озброєння країнам, у яких відбуваються збройні конфлікти, що може стосуватися й України.

Як передає Укрінформ, таку думку в ефірі телеканалу "Дом" висловила експертка з міжнародних питань Юлія Осмоловська.

Вона нагадала, що Сполучені Штати й раніше, і зараз активно допомагають Україні зміцнювати обороноздатність. Зокрема, з 2014 року було виділено допомоги на близько 2,5 млрд дол.

"А цього року на потреби оборони та безпеки було виділено близько 400 млн дол., з яких 60 млн — це рішення, яке президент Байден ухвалив буквально за кілька днів до візиту нашого Президента. І звичайно, це ті суми, які спрямовуватимуть на зміцнення обороноздатності України, здійснення реформ у секторі оборони та безпеки, закупку нового озброєння, зокрема", — сказала Осмоловська.

Читайте також: Криза в Афганістані спонукає ЄС до посилення стратегічної автономії – Боррель

За її словами, упродовж візиту Володимира Зеленського до Вашингтона було досягнуто нових домовленостей про військову допомогу.

"За кожним із напрямів дійсно є певні зрушення. Але це більше, можна сказати, протокол про наміри. Як це будуть реалізовувати на практиці — вже інше питання", — уточнила експертка.

Вона відзначила, що США й надалі планують надавати Україні озброєння. Зокрема й протитанкові ракетні комплекси "Джавелін" (Javelin).

"Важливо відзначити, що ті "Джевеліни", які вже є на території України, згідно з домовленістю з американською стороною, їх використовували й використовують більше як запобіжник, ніж інструмент, яким українська сторона може користуватися на лінії дотику", — наголосила Осмоловська.

Читайте також: Українська розвідка показала ексклюзивні кадри евакуації з Кабула

Однак зараз усі домовленості про надання додаткової допомоги й військової техніки потрібно аналізувати, зокрема, з урахуванням ситуації в Афганістані.

"Потрібно розуміти, що США будуть вельми чутливо й більш ретельно аналізувати для себе, як може бути використана потім ця техніка, яка надається третім сторонам у їхніх конфліктах, зокрема, збройних зіткненнях. Адже ми знаємо, що значна кількість техніки в результаті була залишена в Афганістані талібам, які продовжують вважатися терористичною організацією у США", — звернула увагу вона.

Осмоловська вважає, що у зв'язку з цим США переглянуть підхід у наданні воєнної техніки Україні.

"Це приклад того, як у Сполучених Штатів завершилася історія більш активної військової присутності в третіх країнах. І це певним чином впливатиме на зміну підходів у наданні американською стороною військово-технічної допомоги Україні", — резюмувала експертка.

Читайте також: Криза в Афганістані спонукає ЄС до посилення стратегічної автономії – Боррель

Як повідомлялося, 31 серпня Сполучені Штати завершили виведення з Афганістану свого військового контингенту, який перебував у цій країні 20 років. За останніми даними, після приходу до влади талібів загалом з Афганістану евакуйовано понад 123 тисячі осіб.

15 серпня таліби без бою увійшли в столицю країни Кабул. Невдовзі політичний офіс «Талібану» заявив про завершення війни в Афганістані та про створення Ісламського емірату Афганістан.

Фото: DPA

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-