Офіційний Берлін готовий вести переговори з талібами

Офіційний Берлін готовий вести переговори з талібами

Укрінформ
Німеччина має вести та веде переговори з керівництвом «Талібану», щоб уникнути подальшої нестабільності в Афганістані та вирішувати практичні питання.

Про це заявив міністр закордонних справ ФРН Гайко Маас після переговорів у Катарі 31 серпня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я вважаю, що абсолютно неможливо обійти стороною переговори з талібами», - сказав Маас на пресконференції з главою МЗС Катару шейхом Мохаммедом бен Абдулрахманом Аль-Тані.

Маас також заявив про готовність німецьких дипломатів повернутися до посольства у Кабулі, адже є потреба в дипломатичній присутності на місці.

Читайте також: Індія завершила перші офіційні переговори з Талібаном

Водночас він підкреслив, що наразі «не йдеться про питання офіційного визнання, але про вирішення цілком конкретних проблем». Федеральний уряд Німеччини, за словами його представника, вимагає створення інклюзивного уряду, поваги нової влади до базових прав людини.

«Той, хто хоче співпрацювати з міжнародною спільнотою, повинен орієнтуватися на вимоги міжнароднї спільноти», - додав він. Оцінювати дії нової влади будуть не по словах, а по справах, підкреслив очільник МЗС, зауваживши на важливості скоординованого підходу в цьому питанні з боку усього світу.

Дипломат підтвердив готовність надавати афганському народу гуманітарну допомогу. Багато, зазначив він, залежатиме від того, яку політику проводитиме новий уряд.

Читайте також: США прокоментували можливість визнати Талібан як нову владу Афганістану

Про необхідність перемовин з «Талібаном» сказала і канцлер Меркель на спільній пресконференції з канцлером Австрії Себастьяном Курцем. При цьому вона також підкреслила, що не йдеться про дипломатичне визнання.

Гайко Маас здійснює 4-денний візит країнами регіону, метою якого є досягнення домовленостей з сусідніми з Афганістаном країнами щодо транзиту місцевого персоналу, який співпрацював з німецькими солдатами та урядовими структурами. Німеччина готова прийняти до 40 тисяч таких осіб. Берлін, за словами Меркель, почувається зобов’язаними перед ними.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-