Соціал-демократи Німеччини вперше за 15 років випередили ХДС/ХСС

Соціал-демократи Німеччини вперше за 15 років випередили ХДС/ХСС

Опитування
Укрінформ
За місяць до парламентських виборів у ФРН Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН) уперше за багато років обійшла в соцопитуваннях блок консерваторів ХДС/ХСС.

Про це свідчать оприлюднені 24 серпня результати щотижневого дослідження соціологічного інституту Forsa, передає Укрінформ із посиланням на DW.

Соціал-демократи отримали 23% підтримки виборців, тоді як за ХДС/ХСС віддали свої голоси 22% опитаних. У порівнянні з попереднім тижнем СДПН набрала на 2% більше, тоді як консерватори втратили 1%. Таким чином, соціал-демократи вперше з 2006 року випередили своїх політичних суперників. А рейтинг ХДС/ХСС у 22%, за даними Forsa, є найгіршим за всю історію досліджень цього соціологічного інституту, заснованого в 1984 році.

Партія "Союз 90/Зелені" опустилася в опитуванні на один пункт (до 18%) і посідає третє місце в передвиборчому рейтингу. Вільна демократична партія, як і раніше, отримує 12% голосів опитаних, "Альтернатива для Німеччини" - 10%, а партія "Ліві" - 6%.

Читайте також: Голова Бундестагу застеріг від впливу Росії на вибори у Німеччині

Також зазначається, що, за даними опитування Forsa, чимало респондентів очікують на цих виборах поразки ХДС/ХСС.

Як повідомлялося, у виборах до Бундестагу, які відбудуться 26 вересня, візьмуть участь 47 партій.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель, яка обіймає цю посаду 16 років, в жовтні 2018 року відмовилася від крісла голови Християнсько-демократичного союзу і, відповідно, не претендуватиме на посаду очільника уряду.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-