Вікове обмеження щодо вакцини AstraZeneca зупинило появу тромбів – вчені

Вікове обмеження щодо вакцини AstraZeneca зупинило появу тромбів – вчені

Укрінформ
У Великій Британії перестали фіксувати випадки тромбозу та вірус-індукованої імунної тромбоцитопенії внаслідок вакцинації препаратом AstraZeneca після того, як обмежили його застосування серед людей віком до 40 років.

Як передає Укрінформ із посиланням на Reuters, про це йдеться в дослідженні вчених із Лікарень Оксфордського університету NHS Foundation Trust. 

Зазначається, що приблизно 85% людей з побічними ефектами у вигляді виникнення тромбів після імунізації препаратом AstraZeneca були молодшими за 60 років, хоча більшість щеплень цією вакциною проводилась людям старшого віку.

За словами керівника дослідження, гематолога Лікарень Оксфордського університету Сью Певорд, така побічна дія траплялась переважно серед здорових людей молодого віку, і особливо небезпечним був крововилив у мозок.

Читайте також: Чому з’являються тромби при COVID – науковці назвали причину

Вона зазначила, що фіксація таких випадків після введення в силу рішення не вакцинувати препаратом AstraZeneca людей віком до 40 років припинилася.

«Ми не спостерігали нових випадків за останні чотири тижні чи близько цього – і це стало великим полегшенням», - сказала Певорд.

У дослідженні вчені проаналізували 294 випадки тромбозів, 220 з яких були визнані виявленими чи можливими випадками вірус-індукованої імунної тромбоцитопенії та тромбозу, і всі вони були пов’язані з вакциною AstraZeneca.

Читайте також: Друга доза AstraZeneca не підвищує ризику утворення тромбів – виробник

У пацієнтів виявляли множинні тромби приблизно в третині випадків, і майже у всіх госпіталізованих цей діагноз проявлявся в період від 5 до 30 днів після першої дози вакцини AstraZeneca.

Як повідомлялося, побічні ефекти після вакцини AstraZeneca змусили багато країн встановити вікові обмеження на її використання серед молодих людей.

Фото: scanpix

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-