США нададуть притулок вихідцям з Гонконгу

США нададуть притулок вихідцям з Гонконгу

Укрінформ
Президент США Джо Байден підписав меморандум про надання притулку вихідцям із Гонконгу на півтора року.

Про це передає Укрінформ з посиланням на сайт Білого дому

«Сполучені Штати підтримують права людини й основні свободи жителів Гонконгу, - ідеться в документі. - Визнаючи істотне порушення цих прав і свобод у Гонконку з боку Китайської Народної Республіки, я розпоряджаюся про відстрочку висилки окремих жителів Гонконгу, що перебувають у Сполучених Штатах».

Байден зазначає, що в червні 2020 року поліція Гонконгу продовжила кампанію політично мотивованих арештів. Понад 10 000 чоловік заарештовано за звинуваченнями, зокрема, «у підривній, терористичній діяльності, змові з іноземною державою або зовнішніми елементами», та у зв'язку з антиурядовими протестами. Протягом останнього року КНР продовжувала наступ на автономію Гонконгу, «підриваючи залишки демократичних процесів та інститутів», ідеться в меморандумі.

Читайте також: У Гонконзі винесли перший вирок у справі про «нацбезпеку»

Як повідомлялося, у Гонконгу тривалий час періодично протестують проти намірів китайської влади придушити громадянські свободи автономії.

Колишня британська колонія, Гонконг, повернулася до складу Китаю 1 липня 1997 за умови, що протягом 50 років там зберігатиметься капіталістичний лад та принцип «Гонконгом керують гонконгці».

Материковий Китай останнім часом дедалі більше обмежує демократичні права громадян на цій території.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-