Білоруська легкоатлетка Тимановська попросила про політичний притулок у Польщі

Білоруська легкоатлетка Тимановська попросила про політичний притулок у Польщі

Укрінформ
Білоруська легкоатлетка Христина Тимановська, яку усунули від Олімпіади після критики керівництва збірної, подала документи на надання політичного притулку в Польщі.

Про це розповів Олександр Опейкін з Білоруського фонду спортивної солідарності в ефірі "Настоящего времени".

"Вона зараз перебуває в Токіо. Вона вже спілкується з Міжнародним олімпійським комітетом і з пресою. Вже подала заяву на надання політичного притулку в Польщі, тому вона вже в дорозі. З нею все добре. Тримається добре, зрозуміло, що це стресова ситуація не тільки для спортсмена, а й людини - опинитися під таким тиском. Це молода дівчина, на яку чинили тиск дорослі досвідчені функціонери", - розповів Опейкін.

Він також зазначив, що дівчина боялася повертатися до Мінська, тому що її показали в "розгромних сюжетах" "пропагандистських каналів".

"Її намагалися зняти зі змагань не з якихось об'єктивних і реальних причин, за станом здоров'я або через щось ще, це був чисто адміністративний наказ", - додав Опейкін.

Раніше стало відомо, що Христину Тимановську, яка 2 серпня мала взяти участь у кваліфікаційному забігу на 200 метрів в Токіо, намагалися відвезти в Білорусь проти її волі.

Напередодні спортсменка піддала нищівній критиці білоруське спортивне начальство, яке поставило її для участі в естафеті 4 по 400 метрів без її відома. Легкоатлетку терміново відвезли з речами до аеропорту, проте там Тимановська заявила, що боїться повертатися додому, тому що її можуть ув'язнити. Вона заявила про намір звертатися за політичним притулком в посольство Австрії в Токіо.

Читайте також: Польща запропонувала допомогу білоруській спортсменці Тимановській

Австрійська влада поки ніяк не відреагувала на намір білоруської спортсменки.

Чехія заявила, що готова надати притулок Тимановській і взяти її під міжнародний захист.

Міжнародний олімпійський комітет звернувся до Національного олімпійського комітету Білорусі з вимогою надати вичерпні пояснення щодо ситуації з білоруською легкоатлеткою.

Читайте також: МОК звернувся до Білорусі за роз'ясненнями щодо ситуації з Тимановською

Білоруська спортсменка наразі перебуває в безпеці з керівництвом японського аеропорту Ханеда, тепер її супроводжує працівник оргкомітету Олімпійських ігор, заявили в МОК.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-