Колишнього радника Трампа заарештували за лобіювання інтересів ОАЕ

Колишнього радника Трампа заарештували за лобіювання інтересів ОАЕ

Укрінформ
У федеральному суді Нью-Йорка у вівторок оголосили обвинувальний висновок щодо незаконного лобіювання інтересів Об’єднаних Арабських Еміратів у США колишнім радником експрезидента Дональда Трампа Томасом Барраком та іншими особами.

Як передає Укрінформ, про це йдеться в повідомленні Міністерства юстиції США.

Повідомляється також про арешт Баррака.

Лобіювання здійснювалося за вказівкою високопосадовців ОАЕ шляхом впливу на тодішнього кандидата на президентських виборах 2016 року.

У документі фігурують Баррак та інші три особи, які «звинувачуються в діях і змові як агенти ОАЕ в період з квітня 2016 року по квітень 2018 року». Баррак також звинувачується в перешкоджанні правосуддю й численних неправдивих свідченнях, даних агентам федеральних правоохоронних органів.

«Обвинувачені, використовуючи своє становище і вплив у рік президентських виборів, вступили в змову з метою незаконного просування і лобіювання інтересів Об’єднаних Арабських Еміратів, грубо порушуючи своє зобов’язання повідомляти генерального прокурора про свою діяльність і ущемляючи право американського народу знати, коли іноземний уряд намагається вплинути на політику нашого уряду й нашу громадську думку» - зазначила в. о. прокурора Східного округу Нью-Йорка Жаклін Касуліс.

Читайте також: Мін'юст США розслідує, чи лобіював Джуліані інтереси Туреччини - Bloomberg

За її словами, арешти цих осіб «служать попередженням тим, хто діє за вказівкою іноземних урядів…, а також тим, хто намагається ввести слідчих в оману щодо своїх дій, - про те, що вони будуть притягнуті до відповідальності й понесуть покарання».

Згідно з матеріалами справи, у період з квітня по листопад 2016 року Баррак працював неофіційним радником у кампанії кандидата на президентських виборах. У період з листопада 2016-го по січень 2017 року обіймав посаду голови інавгураційного комітету президента. Починаючи з січня 2017 року, Баррак неофіційно консультував державних високопосадовців з питань, пов’язаних із зовнішньою політикою США на Близькому Сході.

Читайте також: Бізнес Трампа за роки його президентства приніс $2,4 мільярда – Forbes

Зазначається, що обвинувачені зробили численні кроки для просування інтересів ОАЕ. Наприклад, у травні 2016 року Баррак вставив у передвиборну промову кандидата слова, що вихваляють ОАЕ, він також розміщав замовні публікації про ОАЕ у ЗМІ.

Після президентських виборів обвинувачені неодноразово за вказівкою посадових осіб ОАЕ вживали заходів щодо впливу на зовнішньополітичні позиції адміністрації стосовно цієї країни.

Фото: Bloomberg via Getty Images

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-