У Білорусі винесли 11 тюремних вироків учасникам «радикальних чатів» у Телеграмі

У Білорусі винесли 11 тюремних вироків учасникам «радикальних чатів» у Телеграмі

Укрінформ
Суд у Мінську виніс вирок у так званій «справі учасників чату», 11 осіб отримали від 5 до 9 років колонії суворого режиму.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє правозахисний центр "Вясна".

«19 липня 2021 року суддя Дмитро Остапенко виніс вироки десяти політв'язням, яких визнали винними за статтями 218, 293, 295 Кримінального кодексу (Білорусі, - ред.), позбавлення волі. Їх позбавили волі на термін від п'яти до дев'яти років у колонії посиленого режиму», - йдеться в повідомленні.

Трьох людей, Артема Косаковського, Дмитра Ластовського, Дмитра Жебуртовича визнали винними за ч. 1 ст. 13 і ч. 2 ст. 293 КК Республіки Білорусь (приготування до участі в масових заворушеннях). Кожного з них засуджено до п'яти років колонії посиленого режиму.

Читайте також: Силовики влаштували облаву на незалежних журналістів у Білорусі

Вісім років колонії посиленого режиму за ч. 1 ст. 13 і ч. 2 ст. 293 (приготування до участі в масових заворушеннях), а також за ч. 1 ст. 13 і ч. 3 ст. 218 РБ (приготування до навмисного знищення або пошкодження майна організованою групою) отримали семеро осіб - Павло Недбайло, Ростислав Стефанович, Євген Пропольський, Олександр Рєзнік, Сергій Плоніс, Артем Міцук, Олександр Юрчик («Вясна» уточнює, що останній не визнається політв'язнем).

Ще один фігурант справи, Юрій Белько, засуджений до дев'яти років колонії посиленого режиму. Його обвинувачували в тих же злочинах, що й усіх інших фігурантів, плюс ч. 2 ст. 295 РБ (незаконні дії щодо вогнепальної зброї, боєприпасів і вибухових речовин).

Саме такі покарання вимагав старший помічник прокурора Ленінського району Мінська Олександр Романович.

Під час оголошення вироків із в'язнів не зняли кайданки. Кілька з них, а також деякі слухачі в залі вигукнули: "Жыве Беларусь!".

Усіх засуджених звинуватили в участі в телеграм-чаті «радикального спрямування». У свідченнях фігурують декілька чатів - зокрема, «ОГСБ», «Подработка Минск», «100», «101».

Декілька політв'язнів заявили про катування під час затримання або написання «щиросердих зізнань».

Загальна кількість політв'язнів у Білорусі на 19 липня, за даними ПЦ «Вясна», 561 особа.

Як повідомляв Укрінформ, у Білорусі в серпні 2020 року розпочалися протести проти фальсифікації результатів президентських виборів, на яких переможцем був оголошений Олександр Лукашенко. Влада жорстоко придушує виступи, проти опозиції застосовуються репресії. Більшість демократичних країн світу, в тому числі Україна, не визнають легітимність режиму Лукашенка.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-