Російські хакери атакували понад 200 компаній у восьми країнах - ЗМІ

Російські хакери атакували понад 200 компаній у восьми країнах - ЗМІ

Укрінформ
Центр кібернетичного захисту Бельгії попередив про масштабну російську кібератаку на комерційні структури з метою отримання викупу.

Про це повідомляє «The Brussels Times», передає Укрінформ.

«Центр кібербезпеки Бельгії (CCB) видав попередження про масштабну російську кібератаку, що здійснюється із використанням програм-вимагачів. Атака має міжнародний масштаб, її жертвами на цей час стали близько 200 бізнес-структур, комп’ютерні системи яких виявилися раптово заблокованими. Повідомлення, яке з’являється після цього, пропонує сплатити певну суму, найчастіше у біткоїнах, за те, щоб комп’ютери були розблоковані», - йдеться у статті.

Кібератака спрямована проти системи електронного менеджменту, відомої як Kaseya VSA. Система виявила вразливості, які дозволяють уражати не лише окремі комп’ютери, а й усю корпоративну мережу. Користувачів у Бельгії попередили про загрозу та рекомендували повністю відключити свої комп’ютерні мережі.

Читайте також: У Грузії хакери атакували сайт запису на COVID-щеплення

Атака розпочалася в ніч проти суботи, її жертвами стали компанії в Аргентині, Канаді, Мексиці, Іспанії, Північній Африці, Швеції, Великій Британії та США.

Зокрема, шведська мережа супермаркетів Coop була змушена тимчасово закрити 500 з 800 своїх магазинів через те, що внаслідок кібератаки була паралізована вся система розрахунків.

У Бельгії однією із жертва став провайдер інтернет-послуг «Itxx». Компанія напередодні розіслала офіційне повідомлення про те, що її бази даних та бази даних ще близько 50 користувачів – переважно, представників малого бізнесу - виявилися заблокованими.

Як повідомлялося, у травні 2019 року Рада ЄС запровадила систему санкцій за кібератаки, що загрожують Європейському Союзу або його країнам-членам. Відтоді санкції ЄС були застосовані проти кількох суб’єктів з Росії і Китаю. Ці обмежувальні заходи передбачають заборону на подорожі до ЄС та заморожування активів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-