Від COVID-19 здатен захистити вірус, що викликає звичайну застуду

Від COVID-19 здатен захистити вірус, що викликає звичайну застуду

Дослідження
Укрінформ
Як показав лабораторний експеримент вірусологів з Університету Глазго, риновіруси запускають імунну відповідь, яка блокує реплікацію SARS-CoV-2 у дихальному епітелії людини. З огляду на поширеність так званої застуди, цей ефект, ймовірно, допоможе знизити кількість нових випадків COVID-19.

Як передає Укрінформ, висновки представлені у статті для журналу Journal of Infectious Diseases.

Риновіруси (HRV) - збудники гострих респіраторних захворювань, що передаються повітряно-краплинним або контактним шляхом, в побуті їх ще називають «заразним нежитем» або застудою (common cold). В організм ці звичні для нас дрібні РНК-віруси з роду ентеровірусів потрапляють через слизову оболонку носа і та очей. Попередні дослідження показали, що взаємодія між HRV та іншими респіраторними вірусами може впливати на тип і тяжкість інфекцій, а також на те, як вони поширюються серед людей. Наприклад, недавно з'ясувалося, що риновіруси надають захист від грипу.

Читайте також: В Японії створили тести, які миттєво виявляють COVID-19 та його мутації

Однак авторам нового дослідження - вірусологам з Університету Глазго (Велика Британія) - вдалося виявити, що HRV викликає імунну відповідь, яка, очевидно, здатна блокувати розмноження SARS-CoV-2 в клітинах дихальних шляхів. Вчені взяли копії епітеліальних клітин бронхів людини і заразили їх або коронавірусом, або риновірусом, або їх «сумішшю».

«Щоб оцінити вплив коінфекції на реплікацію кожного вірусу, титри визначали в різний час після зараження і порівнювали з відповідними титрами від одиничних вірусних інфекцій. SARS-CoV-2 показав дуже контрастну кінетику реплікації при одиночній і коінфекції. Його титри повільно збільшувалися з 24 годин після інфікування і далі до 96 годин при одиничної інфекції, тоді як при коінфекції з HRV титри коронавірусу швидко знижувалися і не визначалися вже через 48 годин. Навпаки, титри риновірусу демонстрували однакову кінетику при одиночній і коінфекції: вони швидко піднімалися у перші 24 години, потім відбувалося поступове і стійке зниження. Оскільки в реальному житті коінфекції відбуваються нечасто, ми виконували експеримент наступним чином: клітини інфікували HRV, а через 24 години - коронавірусом. Процес повторили і в зворотному порядку (спочатку SARS-CoV-2, потім - риновірус). Як і при одночасних коінфекції, реплікація SARS-CoV2 виявилася серйозно порушена в обох випадках, в той час як наявність коронавірусу не вплинуло на HRV», - цитує авторів дослідження Naked Science.

Читайте також: Pfizer розпочала випробування таблеток від коронавірусу на людях

Тобто протягом усього експерименту збудник COVID-19 пригнічувався риновірусом. З цього вчені зробили висновок, що так звана застуда може забезпечити певний рівень захисту від коронавірусу. Як показало математичне моделювання, така взаємодія двох вірусів здатна знизити кількість нових випадків COVID-19 в масштабах популяції.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-