Радник президента Чехії не бачить потреби купувати Sputnik V

Радник президента Чехії не бачить потреби купувати Sputnik V

Укрінформ
Епідеміолог і радник президента Чехії Роман Примула не бачить необхідності в придбанні на національному рівні російської вакцини проти COVID-19.

Експерта цитує ресурс Aktualne, передає Укрінформ.

Примула назвав зайвим для чеських університетів проводити власні дослідження препарату, аби можна було схвалити його застосування до того, як своє рішення оприлюднить Європейське агентство лікарських засобів ЕМА.

«Йшлося про те, що ми зможемо отримати цю вакцину раніше», - пояснив Примула вимоги деяких політиків, зокрема президента республіки Мілоша Земана використовувати російський препарат. Вже незабаром, переконаний Примула, «за ​​лічені місяці, буде достатньо інших вакцин».

Ексміністр охорони здоров’я також висловився на користь AstraZeneca. Він рекомендував державі зараз почати купувати цю вакцину у країн, які припинили вакцинацію нею. За його словами, Чехія не повинна припиняти використання вакцини через кілька випадків ускладнень, які сталися після її застосування, бо пояснення проблеми може бути різним.

Читайте також: Локдауни в Європі та США припиняться до осені - глава BioNTech

Як повідомлялося, минулого четверга EMA заявила, що вакцина AstraZeneca є безпечною і її використання не збільшує ризик утворення тромбів. Переваги цього препарату, згідно з EMA, все ще перевищують можливі ризики. До цього понад 10 країн призупинили вакцинацію препаратом через кілька випадків смерті після утворення тромбів, не виключено, у зв’язку з AstraZeneca.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-