У Гонконгу сотні людей вийшли на антиурядові акції

У Гонконгу сотні людей вийшли на антиурядові акції

Укрінформ
У Гонконгу у неділю, 10 травня, сотні людей протестують проти політики уряду.

Акції відбуваються одразу в кількох торгівельних центрах, повідомляє DW.

"Під час антиурядових виступів демонстранти звинуватили владу у зловживанні заходами задля боротьби з пандемією COVID-19. На думку мітингувальників, ці заходи застосовуються з метою обмеження громадянських свобод у Гонконзі", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що в одному з торгівельних центрів поліцейський застосував перцевий спрей проти демонстрантів і журналістів після того, як у правоохоронців кинули пляшкою з водою.

За інформацією місцевих ЗМІ, під час демонстрацій поліція заарештувала щонайменше 11 осіб, серед яких є 12-річна дівчинка.

Крім того, на кілька десятків людей накладено штрафи за порушення соціальної дистанції. Згідно з чинними правилами, у Гонконгу забороняється збиратися групами більше восьми осіб.

Читайте також: На протести проти карантину в різних містах ФРН вийшли тисячі людей

Як повідомлялося, в Гонконгу з весни 2019 року тривають протести, що розпочалися через плани адміністрації ухвалити закон про екстрадицію правопорушників за запитами влади Китаю. Відмова місцевої влади від цих планів не призвела до припинення демонстрацій, які часто переростали в насильницьке протистояння з правоохоронцями. За даними організаторів, у деякі дні в акціях брало участь понад мільйон людей.

Гонконг є окремим адміністративним регіоном у складі Китаю. Принцип "одна країна - дві системи" було закріплено під час передачі 1997 року колишньої британської колонії КНР. Він гарантує населенню адміністративного регіону свободи, що не діють у материковому Китаї. Однак протестувальники в Гонконгу звинувачують уряд у Пекіні у дедалі більшому обмеженні гарантованих основних прав, зокрема свободи думки та преси.

Фото з сайту DW

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-