У Якутську відбувся пікет на підтримку шамана, який ходив виганяти Путіна

У Якутську відбувся пікет на підтримку шамана, який ходив виганяти Путіна

Укрінформ
У російському місті Якутську 5 жовтня відбувся пікет на підтримку місцевого шамана Олександра Габишева, який ходив у Москву «виганяти» президента Володимира Путіна.

Акція була узгоджена з владою і пройшла мирно, повідомляє Радіо Свобода.

"Пікетувальники виступають проти переслідування Габишева, вони не згодні з порушенням кримінальної справи і результатами медичної експертизи, яка визнала шамана неосудним", - йдеться у повідомленні.

За словами однієї з організаторів заходу, активістки і депутати Державних зборів Якутії Сулустаани Міраан, пікетники попри холод стояли з плакатами майже дві години. Серед гасел були «Я / Ми Шаман» і «Ні каральній медицині». Учасники акції наголошують на тому, що у Габишева, згідно з конституцією, є право на свободу совісті та віросповідання, а також право на висловлювання своїх думок про політичну та економічну ситуацію в країні.

«Як організатор, я вважаю акцію успішною, люди йшли-приходили, але всього було близько 200. Це можна перевірити за кількістю підписів на підтримку шамана, які ми зібрали», – зазначила Міраан.

Читайте також: Шамана, котрий ішов виганяти Путіна, визнали неосудним

Вона додала, що найближчим часом має намір подати заявку на проведення великого мітингу.

У регіональному МВС заявили, що затримань під час акції не було. За офіційними даними відомства, в пікеті взяли участь 45 осіб.

Як повідомлялося, Олександр Габишев у березні вирушив з Якутії до Москви для проведення «обряду вигнання Путіна». Його затримали 19 вересня на кордоні Бурятії й Іркутської області. Проти шамана порушили кримінальну справу про заклики до екстремізму. З нього взяли підписку про невиїзд.

Прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що Кремль не має стосунку до затримання шамана.

У правозахисній організації Amnesty International Габишева назвали в’язнем сумління і зажадали його звільнення.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-