Російського опозиціонера Навального номінували на Премію Сахарова

Російського опозиціонера Навального номінували на Премію Сахарова

Укрінформ
Політичні групи Європарламенту представили свої пропозиції щодо кандидатів на отримання Премії за свободу думки імені Андрія Сахарова цього року, серед яких названо ім’я російського опозиціонера та громадського діяча Олексія Навального.

Про це у понеділок під час пресконференції розповів керівник пресофісу Європарламенту Нейл Корлетт (Neil CORLETT), повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Політичні групи представили свої пропозиції щодо кандидатів на Премію імені Сахарова. Цього року у нас є декілька кандидатів, таких як Олексій Навальний, російський правник, Марієл Франко, бразильський громадський активіст та правозахисник, Кловеліс Сільва Душ Сантуш, бразильський захисник довкілля та прав людини, Чіф Районі, борець із знищенням лісів у районі Амазонки, Ілем Тотті, китайський правозахисник, борець за права уйгурської меншості, Жан Віллес, бразильський захисник прав людини, журналіст, викладач і політик, а також група студентів з Кенії під назвою «Відновлення», які захищають права жінок», - сказав представник Європарламенту.

За словами Корлетта, Комітет із закордонних справ Європарламенту проведе обговорення кандидатур 30 вересня, під час якого представить інформацію про цих людей та про їх заслуги. 24 жовтня поточного року «Конференція президентів» Європарламенту (керівників політичних груп) оголосить переможця. Церемонія нагородження відбудеться під час пленарного засідання Європарламенту у Страсбурзі 18 грудня 2019 року.

Читайте також: Президент Європарламенту хоче вручити Сенцову премію Сахарова особисто

Премія імені А. Сахарова – це щорічна нагорода, яку Європарламент присуджує провідним громадським діячам та борцям за права людини, з моменту заснування цієї нагороди у 1988 році. Для того, щоб висунути кандидата на отримання премії ім. Сахарова, за нього мають висловитися не менше 40 депутатів Європарламенту, при цьому кожен такий європейський політик має право підтримати лише одну кандидатуру.

У 2018 році премія імені А.Сахарова була присуджена українському режисеру й громадському діячу Олегу Сенцову, який на момент присудження нагороди перебував у російській в’язниці за власні переконання та за спротив російській анексії Криму.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-