Суд у Швеції відмовився заарештовувати Ассанжа

Суд у Швеції відмовився заарештовувати Ассанжа

Укрінформ
У Швеції суд відмовився заарештовувати засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа, якого обвинувачують в цій країні в злочинах на сексуальному ґрунті.
Про це повідомляє AFP.

"Оскільки Джуліан Ассанж у даний час відбуває тюремний термін, розслідування може бути продовжено за допомогою європейської постанови про розслідування, яке не вимагає затримання Джуліана Ассанжа (в Швеції). Тому суд не вважає затримання Джуліана Ассанжа відповідним", - йдеться в заяві.

Окружний суд Уппсали заявив, що перебування Ассанжа у в'язниці у Британії означає, що немає необхідності офіційно затримувати його в Швеції для допиту.

Заступник директора прокуратури Швеції Єва-Марі Перссон стверджувала, що Ассанж не брав участі в шведському розслідуванні раніше, рятуючись від постанови про видачу, і тому його необхідно було затримати і допитати в Швеції.

Прокурор Перссон вимагала арешту Ассанжа, щоб вимагати його екстрадицію з Британії з метою допитати засновника WikiLeaks в Швеції.

Читайте також: США не будуть висувати Ассанжу нові обвинувачення - Politico

Як відомо, Ассанж був заарештований 11 квітня після семи років, проведених в посольстві Еквадору в Лондоні. Зараз він відбуває термін в 50 тижнів у британській в'язниці за порушення умов звільнення під заставу. Сполучені Штати домагаються видачі Британією Ассанжа за обвинуваченням у незаконній публікації секретних матеріалів, зокрема, імен засекречених джерел, а також у змові з екс-аналітиком армії рядовим Челсі Меннінг в доступі до секретної інформації.

У Швеції в 2010 році Ассанжа також обвинуватили в сексуальних домаганнях і згвалтуванні. Він все заперечує.

30 травня 47-річний засновник WikilLeaks мав з'явитися на допит у справі про його екстрадицію в США. Але британська влада відклали слухання через те, що Ассанж виявився фізично занадто слабким, щоб брати участь у суді по відеозв'язку. Адвокат Ассанжа повідомив, що він переведений до тюремної лікарні. Нове слухання призначено на 12 червня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-