Відставка Мадуро є умовою вільних виборів у Венесуелі – Держдеп

Відставка Мадуро є умовою вільних виборів у Венесуелі – Держдеп

Укрінформ
У Вашингтоні висловили сподівання, що саме на на відставці Мадуро будуть зосереджені переговори між владою та опозицією Венесуели.

Про це йдеться в заяві речниці Державного департаменту США Морган Ортагус.

"Сполучені Штати підтримують бажання венесуельського народу відновити свою демократію й покласти край незаконному режиму Мадуро. Попередні зусилля в процесі переговорів про завершення режиму та вільні вибори провалилися через те, що режим використовував їх, аби розколоти опозицію та виграти час", - наголошується в заяві.

Вільні вибори не можуть відбутися, "якщо їх контролює тиран", стверджують у Держдепартаменті. При цьому підкреслюється: "Єдиною можливістю вести переговори з Ніколасом Мадуро є умова про його виїзд із країни".

У цьому зв'язку у Вашингтоні висловили сподівання, що саме на цьому будуть зосереджені переговори між владою та опозицією Венесуели у столиці Норвегії Осло - і тоді з'являться можливості для прогресу.

Читайте також: Мадуро вітає переговори з опозицією - Гуайдо каже, що вони й не розпочиналися

Водночас у зовнішньополітичному відомстві США нагадали про арешт і зникнення першого віце-президента Національної асамблеї Венесуели Едгара Самбрано, ув'язнення голови адміністрації тимчасового президента Роберто Марреро, а також про 800 політичних в'язнів, затриманих 20 травня режимом Мадуро. Держдеп зажадав їх негайного звільнення.

 Фото: dailymotion.com

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-