Президент Бразилії відмовився їхати до Нью-Йорка за премією

Президент Бразилії відмовився їхати до Нью-Йорка за премією "Людина року"

Укрінформ
Президент Бразилії Жаїр Болсонаро скасував заплановану поїздку до США після протестів з боку захисників навколишнього середовища.

Про це повідомляє BBC.

Болсонаро повинен був відвідати церемонію в Нью-Йорку 14 травня, організовану Бразильсько-Американською Торгівельною Палатою і взяти участь у гала-вечері на його честь.

Спочатку цей захід мав відбутися в Американському музеї природної історії, перш ніж інститут відступив у зв'язку з жорстоким протистоянням екологічних активістів. На цьому тижні Bain & Co., Delta Air Lines Inc. і Financial Times зняли спонсорську підтримку вечері.

Болсонаро не буде відвідувати вечерю, заявив його прес-секретар генерал Отавіо Рего Баррос через "опір і навмисні напади мера Нью-Йорка і тиск груп інтересів" на організаторів заходу.

Президент подякував бразильсько-американській торговій палаті за присудження йому нагороди, але повідомив, що не зможе відвідати церемонію через негативну реакцію з боку мера Нью-Йорка і тиск активістів, які закликали спонсорів премії не підтримувати захід.

Бразильсько-американська торгова палата, неприбуткова неурядова організація, що сприяє торгівлі, інвестиціям і культурним зв'язкам між двома країнами, планувала відзначити бразильського президента на гала-вечері.

На щорічному заході палата видає свою нагороду «Людина року». Цього року одну з нагород повинен був отримати Болсонаро.

На своєму веб-сайті організація заявила, що обрала Болсонаро на знак визнання "його твердо вираженого наміру сприяння більш тісним комерційним і дипломатичним зв'язкам між Бразилією і Сполученими Штатами і його твердою відданістю побудові міцного партнерства між двома країнами».

Бразильсько-американська торгова палата щорічно проводила гала-вечері з 1970 року, з колишніми лауреатами, включаючи колишніх президентів Бразилії та США, але запрошення до цього року викликало широку негативну реакцію.

Активісти клімату та екологічні організації, такі як Greenpeace, засудили Болсонаро як "загрозу екосистемі Бразилії".

Більшість тих, хто виступає проти того, щоб музей проводив подію, вказували на плани президента відкрити частину тропічних лісів Амазонки для розвитку, що не відповідає місії музею.

Читайте також: У Ріо-де-Жанейро через повені загинули семеро людей

У радіо-інтерв'ю 8 квітня президент Бразилії сказав, що хоче, щоб США приєдналися до плану розвитку регіону Амазонки. Він також сказав, що демаркації корінних резервів гальмують розвиток регіону і що він скасує їх, якщо зможе знайти спосіб легально зробити це.

Мер Нью-Йорка Білл де Блазіо сказав радіостанції WNYC минулого місяця: " Болсонаро небезпечний не тільки через його явний расизм і гомофобію, але й тому, що він, на жаль, людина з найбільшою здатністю впливати на те, що відбувається в Амазонії".

Фото: Chris Kleponis/Pool via Bloomberg

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-