Туск закликає країни ЄС взяти участь у відбудові Нотр-Даму

Туск закликає країни ЄС взяти участь у відбудові Нотр-Даму

Укрінформ
Президент Європейської Ради Дональд Туск закликав усі країни-члени ЄС взяти участь у відбудові Собору Паризької Богоматері, який постраждав від руйнівної пожежі 15 квітня.

Про це Туск заявив у вівторок у Страсбурзі під час виступу на сесії Європейського парламенту.

Текст виступу Президента Європейської Ради оприлюднено на сайті цієї євроінституції.

«Зі Страсбурга, з французької столиці Європейського Союзу, я закликаю всі 28 країн-членів ЄС узяти участь у цій роботі. Я знаю, що Франція здатна зробити це самотужки, але мова йде про щось більше ніж просто матеріальна допомога. Пожежа у Кафедральному Соборі Паризької Богоматері знову нагадала нам про щось більш важливе й більш масштабне ніж угоди. Сьогодні ми краще розуміємо ціну того, що є спільним, і ми знаємо, як багато можемо втратити. І що ми хочемо це захистити – разом», - сказав Туск.

Він висловив солідарність усьому народу Франції, який постав перед трагедією у Парижі.

«Я говорю ці слова не лише як Президент Європейської Ради, але також як мешканець Гданська, 90 відсотків якого було зруйновано та спалено і поновлено пізніше. Ви також відбудуєте свій Кафедральний собор», - додав Туск.

Як відомо, у столиці Франції увечері 15 квітня спалахнула пожежа в Соборі Паризької Богоматері. Обрушився шпиль, а згодом вогонь охопив усю будівлю.

Читайте також: Мер Парижа починає збирати кошти на відновлення Нотр-Дама

Причина пожежі наразі невідома, але, попередньо, можливий зв'язок із ремонтними роботами, які велися в будівлі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-