Британські експерти знайшли сліди тротилу на уламках літака Качинського

Британські експерти знайшли сліди тротилу на уламках літака Качинського

Укрінформ
Експерти британської лабораторії Forensic Explosives Laboratory (FEL) виявили у більшості з 200 зразків розбитого Ту-154М екс-президента Лєха Качинського сліди тротилу.

Про це інформує польське видання Gazeta Polska Codziennie.

“Британські експерти напередодні підтвердили висновки підкомісії Анонія Мацеревича (екс-міністр оборони РП – ред.) з розслідування авіакатастрофи 10 квітня 2010 року у Смоленську. Як поінформовано, на переважній більшості із 200 зразків, які Національна прокуратура передала у травні 2017 року лабораторії міністерства оборони (Великої Британії – ред.), виявлено сліди матеріалів, які використовуються для виробництва вибухових матеріалів, зокрема тротилу”,- підкреслює видання.

Як зазначив у понеділок голова канцелярії прем’єр-міністра Польщі Міхал Дворчик, ця справа є дуже “складною і важливою”. За його словами, з остаточними висновками потрібно почекати до отримання результатів аналізу ще з двох лабораторій.

Крім лабораторії у Великій Британії, фізико-хімічні експертизи на предмет наявності слідів вибухових матеріалів на борту літака проводять лабораторії в Італії та Північній Ірландії.

Як інформувало агентство, у червні 2018 року урядова підкомісія у своєму звіті поінформувала: детальні дослідження засвідчили, що на елементах корпусу розбитого під Смоленськом польського літака Ту-154М, а також на тілі принаймні однієї жертви катастрофи виявлено сліди вибухівки. Комісія також повідомила, що не має жодної інформації і доказів, які б свідчили про наявність вибухових матеріалів на землі, на місці катастрофи.

Читайте також: Польща у ПАРЄ вимагатиме від Росії повернути уламки літака Качинського

Як повідомлялося, урядова підкомісія з розслідування причин Смоленської катастрофи, яку створено при міноборони Польщі, поновила слідство навесні 2016 року. Однією з основних версій вона розглядає вибух на борту літака, який стався ще до його зіткнення з землею. У січні 2018 року члени комісії повідомили, що причиною катастрофи стала серія вибухів, що підтвердив аналіз механізму удару дверей об землю.

Урядовий літак Ту-154М, яким представники польської політичної та військової еліти включно з президентським подружжям Лєха та Марії Качинських прямували на вшанування 70-х роковин Катинської трагедії, розбився під Смоленськом 10 квітня 2010 року. Загинули усі 96 людей, які перебували на борту.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-