Меркель робить помилку у питанні

Меркель робить помилку у питанні "Північного потоку 2" – депутат Бундестагу

Ексклюзив
Укрінформ
Підтримуючи проект газопроводу "Північний потік 2" (NordStream2), канцлер ФРН Ангела Меркель дає неправильні сигнали.

Таку думку в коментарі кореспондентові Укрінформу представник фракції партії «Союз-90/зелені» у Бундестазі Джем Оздемір на полях Мюнхенської конференції з питань безпеки.

«Ми бачимо, що федеральний канцлер намагається довести до завершення питання газопроводу. Я думаю, що це – неправильний сигнал, оскільки, з одного боку, це веде до того, що не робить легше життя Україні, з іншого - це не дуже дружньо щодо Польщі, балтійських країн», - сказав депутат.

На його думку, федеральний уряд з огляду на агресивну поведінку влади Путіна мав би робити жорсткі кроки, які будуть зрозумілі та сприйняті і в Москві. Коли NordStream2 побудують, буде занадто пізно щось робити та вимагати, в тому числи збереження ролі України як транзитера газу. Треба зараз шукати можливості, якщо ще є такий шанс, «вийти з проекту», переконаний політик.

Читайте також: Росія може почати "балтійську кризу" через Nord Stream 2 - Порошенко

За словами Оздеміра, після подій у Керченській протоці, Азовському морі, на Сході України загалом канцлер мала змогу зробити висновки і сказати: «Достатньо, цього досить», проте не скористалася нею.

Основна проблема, вважає депутат, у тому, що в осяжному майбутньому ФРН потребуватиме імпорту енергії з країн, які не вважаються демократичними, зокрема й газу з Росії.

«Чим більш незалежними ми будемо від них, тим краще. З NordStream2, на жаль, ми будемо ще на крок більш залежними і більш вразливими для тиску Путіна», - зазначив німецький депутат.

Політик також вважає надзвичайно важливою єдність ЄС у питанні санкцій і не піддавався на тиск Путіна, який зараз намагається розколоти Європейський Союз. Це важливо особливо з точки зору того, що членами ЄС хочуть стати країни Західних Балкан, де Росія зараз намагається розширити свій вплив. Німеччина та ЄС у цілому мають вжити всіх зусиль, щоб зменшити вплив Москви на ці країни, переконаний Оздемір.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-