Указ Трампа про надзвичайний стан спричинив колективні позови в судах США

Указ Трампа про надзвичайний стан спричинив колективні позови в судах США

Укрінформ
Введення президентом Трампом надзвичайної ситуації в країні миттєво спричинило політичну та правову протидію, в тому числі ряд судових позовів.

Про це повідомило в суботу впливове американське видання The Washington Post.

«Наступного дня після того, як президент Трамп оголосив надзвичайну ситуацію національного рівня в спробі обійти Конгрес і залучити гроші платників податків на фінансування 230 миль бар'єрів вздовж кордону США-Мексика - його рішення піддалося політичним і правовим викликам»,- зазначається в публікації.

Демократи наголосили, що указ Трампа став доказом його шахрайства й зловживання президентськими повноваженнями та присягнулися зупинити його.

Демократіа частково підтримують республіканці в Конгресі, які побоюються, що це створить небажаний прецедент і позбавить інші проекти необхідних коштів через примхи президента.

Водночас, рішення Трампа спричинило проблеми юридичного характеру.

«У п'ятницю громадська група Public Citizen подала позов до окружного суду США в Вашингтоні від імені трьох землевласників Техасу та екологічної групи, намагаючись заблокувати декларацію Трампа»,- зауважує видання.

Читайте також: Трамп ввів надзвичайну ситуацію, щоб отримати $8,1 мільярда на “стіну”

Ще одна адвокатська компанія в Вашингтоні подала позов проти Міністерства юстиції США через те, що не були надані документальні підтвердження з юридичним обґрунтуванням висновків, на підставі яких президент оголосив про введення надзвичайної ситуації в країні.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп у п'ятницю оголосив про введення надзвичайної ситуації національного рівня, щоб отримати в обхід Конгресу $8,1 млрд на будівництво стіни на кордоні з Мексикою.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-