У збройні конфлікти в світі втягнуті близько 250 тисяч дітей - ЮНІСЕФ

У збройні конфлікти в світі втягнуті близько 250 тисяч дітей - ЮНІСЕФ

Укрінформ
У збройні конфлікті в усьому світі втягнуто близько 250 тисяч дітей.

Такі дані наводить Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) напередодні міжнародної кампанії протесту проти втягування дітей у збройні конфлікти – Дня червоної руки (Red Hand Day), повідомляє АPA.

"За даними ЮНІСЕФ, десятки тисяч хлопчиків та дівчаток по всьому світу використовуються як дитячі солдати. Точні цифри відсутні, однак, за деякими оцінками, мова йде про близько 250 тисяч дітей", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, особливо активно дітей використовують у своїх цілях сторони в довготривалих конфліктах - у Південному Судані, ЦАР, ДРК, Сомалі, Сирії та Ємені. Крім того, в Афганістані, Малі та М’янмі хлопчики та дівчатка задіяні як солдати чи помічники збройних груп.

Читайте також: За час агресії РФ проти України загинули 242 дитини

"Не всі діти йдуть у бій, багато хто використовується як спостерігачі та посильні, або для приготування їжі, перенесення речей, збору деревини. Деяких дівчаток примусово видають заміж за бійців, також дівчата, як і хлопчики, стають об’єктами сексуального насильства. У крайніх випадках діти змушені бути "живими щитами" або підривати себе в людних місцях", - зазначається у повідомленні.

ЮНІСЕФ закликає уряди всіх країн активніше боротися з втягуванням дітей у збройні конфлікти.

Фото: Getty Images

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-