В Афінах поліція застосовує проти демонстрантів перцевий газ та кийки

В Афінах поліція застосовує проти демонстрантів перцевий газ та кийки

Укрінформ
Понад сто тисяч греків вийшли у неділю, 20 січня, на вулиці Афін на знак протесту проти компромісу, досягнутого зі Скоп'є щодо майбутньої назви сусідньої Македонії - Північна Македонія.

Демонстрантів переважно з півночі Греції у центр грецької столиці підвозять автобуси, повідомляє DW.

На протестну акцію люди вийшли на заклики правих націоналістичних сил, оскільки днями депутати грецького парламенту мають ратифікувати угоду щодо майбутньої назви Македонії.

Афінська поліція відзначає у цілому мирний характер акції, але вимушена вдатись до застосування засобів охорони порядку. Демонстранти з лав націоналістів намагаються потрапити до стін парламенту, жбурляють у поліцейських каміння та пляшки із запалювальною сумішшю. Поліція у відповідь застосовує перцевий газ та кийки.

Нагадаємо, торік Афіни і Скоп'є підписали угоду про перейменування Республіки Македонія в Республіку Північна Македонія.

Читайте також: В Афінах десятки тисяч вийшли проти угоди з Македонією

Це викликало бурхливі протести як в Македонії, так і в Греції. Попри спротив громадян, парламент Македонії вже ратифікував цю угоду.

Багато греків вважають, що македонцями мають право називатися лише жителі історичного регіону на півночі країни, а не громадяни сусідньої держави.

Фото: Ones, Twitter

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-