Росія утримує 145 в'язнів, засуджених за релігійні переконання – Держдеп США

Росія утримує 145 в'язнів, засуджених за релігійні переконання – Держдеп США

Укрінформ
Російський уряд навмисно переслідує людей всередині країни за релігійні переконання, й зараз утримує принаймні 145 в'язнів, у тому числі, на підставі прийнятого два роки тому закону, що грубо порушує релігійні свободи громадян.

Про це заявив під час телефонної конференції в вівторок посол США з особливих доручень з питань свободи міжнародних релігій Сем Браунбек, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Росія здійснила та допустила дуже серйозні порушення релігійних свобод. Широке придушення релігійних висловлювань, що випливають із російського закону від 2016 року, і які визнають кримінальну відповідальність за нелегальну місіонерську діяльність, включає 156 випадків, про які повідомляють неурядові організації", - зауважив представник США.

Цей закон, зокрема, переслідує такі групи як Армія порятунку, П'ятидесятники, Свідки Єгови, Баптисти, Лютерани, Церква Ісуса Христа останнього дня, Українська реформатська Православна церква. 

Читайте також: У Європарламенті вкотре вимагають від Росії звільнити українських моряків

"Вони (російська сторона – ред.) переслідують членів певних мусульманських груп. Вони вже мають 145 ув'язнених за релігійні переконання, і 106 з них – мусульмани", - зауважив американський посол з особливих доручень. 

Він підкреслив, що ці переслідування здійснюються навмисно, і це посилюється останнім часом. За словами дипломата, американська сторона закликає РФ змінити поведінку та попереджає про наслідки, які можуть включати, в тому числі, додаткові санкції США.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-