Настав час відкрити нову главу - Меркель йде з посади глави ХДС

Настав час відкрити нову главу - Меркель йде з посади глави ХДС

Фото
Укрінформ
Канцлер ФРН Ангела Меркель назвала деякі з викликів, які постануть перед Німеччиною і її правлячою партією - Християнсько-демократичним союзом, на які ХДС має давати рішучі відповіді.

Про це вона заявила в своїй останній промові в якості голови партії на з'їзді, що відкрився у п'ятницю в Гамбурзі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми, ХДС, маємо довести, що саме в такі часи, як зараз, часи викликів рішуче захищаємо наш стиль життя, наші ліберальні цінності, інтереси як усередині країни, так і за її межами", - сказала Меркель.

Майбутнє, за її словами, готує ще більші виклики, ніж сьогодні. Чи йде мова про поляризацію суспільства, яке набуває нерідко вкрай радикальних тонів, про технологічні досягнення, про зростаючу відмову від мультилатералізму і повернення до національних рішень, про скорочення міжнародного співробітництва та загрозу торговельних війн, або війни, насильства, терор, голод і відсутність перспектив, з якими стикається величезна кількість людей і які випробовують в тому числі і Європу. "Або якщо мова йде про гібридні війни і спроби дестабілізації західного суспільства", - додала канцлер. Вона підкреслила, що ХДС є партією, яка орієнтована на європейську і євроатлантичну співпрацю, мультилатералізм.

Меркель зазначила, що ХДС сьогодні - не той, що був у 2000 році, коли вона його очолила, і це добре. І висловила впевненість, що з новим керівництвом, з новою програмою ХДС адаптується краще до нового часу і оточенню.

Меркель нагадала, що була головою партії з 10 квітня 2000 року і до 7 грудня 2018 року. "Я не була народжена канцлером і головою партії. Зовсім ні. Я завжди хотіла і намагалася з гідністю виконувати свої обов'язки і одного разу з гідністю їх передати іншим. Настав час відкрити нову главу", - сказала Меркель на прощання, запевнивши, що сповнена почуття подяки.

Читайте також: У Меркель анонсували обговорення проблеми Азова в "нормандському форматі"

Оплески після цієї промови тривали близько 10 хвилин, поки Меркель не закликала нарешті продовжити роботу. Деякі делегати тримали таблички зі словами "Шефе, дякуємо!".

Пізніше в п'ятницю 1001 делегат ХДС повинен вибрати свого нового лідера з трьох претендентів - Аннегрет Крамп-Карренбауер, Фрідріха Мерца або Йєнса Шпана.

Як повідомлялося, наприкінці жовтня Меркель оголосила про те, що не буде знову балотуватися на пост голови ХДС.

Фото: DPA

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-