Активісти під посольством РФ у Варшаві вимагали звільнення українських моряків

Активісти під посольством РФ у Варшаві вимагали звільнення українських моряків

Фото, відео
Укрінформ
Близько 200 осіб у понеділок взяли участь в акції протесту під посольством РФ у Варшаві з приводу захоплення російською стороною в неділю трьох українських суден з екіпажами і поранення кількох українських моряків.

Активісти символічно розклали перед посольством Росії забризкані червоною фарбою навеликі паперові кораблі, з написами на них “Нікополь”, “Бердянськ”, “Яни Капу” що символізувало захоплені Росією кораблі і поранених українських моряків, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“На території Росії сьогодні вже перебувають понад 100 осіб – громадяни України, яких захоплено на території цієї країни, або з України і вивезено до Росії. Сьогодні ми апелюємо, щоб так не сталося з моряками, які не порушували міжнародного права, а вийшли у своє море, і йшли знайомим маршрутом з одного українського міста Одеси до іншого – Маріуполя”,- наголосила лідерка варшавського Євромайдану Наталія Панченко.

За її словами, Росія зараз вчинила під своїм прапором відкриту агресію, на ховаючись, як раніше, за “зеленими чоловічками” чи так званими сепаратистами.

Вона підкреслила, що подібні акції на підтримку українських військових моряків, затриманих росіянами, відбулися або відбуваться у понад 10-ти країнах світу.

Активістка фундації “За вільну Росію” Катажина Хімяк підкреслила: дуже важливо усвідомлювати, що не всі росіяни підтримують агресію Росії проти України й агресивні дії Путіна щодо сусідів. Вона зауважила, що у Росії падає його популярність, відтак такими діями в Росії намагаються підняти його рейтинг.

Читайте також: У Берліні протестували проти російської агресії

Депутат Сейму Польщі Міхал Щерба під час свого виступу зазначив, що усі прийшли до посольства, аби висловити свою підтримку незалежності і цілісності України. “Україна вимагає солідарності і завданням усіх польських парламентарів, а також уряду і президента є піднімати всюди цю тему”,- підкреслив політик.

Щерба звернув увагу на слова Яна Карського – відомого поляка, який розповів світові про Голокост: “ хто не засуджує, той дозволяє”.

Політик зазначив, що сьогодні потрібно не лише проявити солідарність, але й засудити дії РФ.

Щерба підкреслив, що Росія вже багато років порушує територіальну цілісність України і необхідною є солідарність з нею і міжнародна активність з протидії діям РФ.

Учасники заходу – українці, поляки, росіяни та білоруси, прийшли під посольство Росії з прапорами і плакатами, зокрема “Врятувати Азов”, “Росія, геть руки від України” “Стоп російській агресії”, “Путін, досить крові”, “Звільнити україських моряків” тощо.

Під час демонстрації під посольством Росії змогли виступити усі бажаючі.

Акції проти агресивних дій Росії у Керченській протоці відбулися також і в інших польських містах, зокрема Кракові та Любліні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-