Прем'єр Чехії може отримати вотум недовіри за

Прем'єр Чехії може отримати вотум недовіри за "кримський відпочинок" сина

Укрінформ
Генпрокуратура Чехії проведе перевірку заяви сина прем'єр-міністра Андрія Бабіша від першого шлюбу про те, що його силоміць утримували в Криму, щоб захистити від участі в розслідуванні справи про фінансові махінації.

Про це йдеться у заяві на сайті прокуратури у зв'язку з публікацією інтернет-ресурсу Seznam Spravy.

"Щодо підозри в позбавленні волі або викраданні людей, як про те стверджують репортери, які розмовляли з Андреєм Бабішем-молодшим, Верховний державний прокурор заявив, що вже дав розпорядження прокуратурі міста в Празі провести розслідування", - йдеться в повідомленні.

Сам прем'єр-міністр Бабіш написав у своєму Facebook, що його син Андрей виїхав з країни добровільно.

"Мій син не був викрадений, він добровільно зилишив Чеську Республіку. Поліція розслідувала це питання і дійшла висновку, що ніякого викрадання не було", - йдеться в посту.

Водночас Бабіш зазначив, що його син "психічно хворий, вживає ліки і має перебувати під постійним наглядом; він живе зі своєю матер'ю в Швейцарії". Політик також повідомив, що у його дочки біполярний розлад.

Розслідування ЗМІ він назвав "полюванням на його сім'ю" і заявив про "маніпуляцію і надмірний тиск з боку журналістів на правоохоронні органи".

Варто зазначити, що Андрей Бабіш-молодший має ліцензію пілота цивільної авіації.

Читайте також: Прем’єр Чехії хоче вигнати мігрантів з Європи

Водночас, депутати опозиційних політичній силі прем'єра ANO партій мають намір скликати парламент і обговорити ситуацію - аж до оголошення вотуму недовіри уряду.

Син прем'єр-міністра Чехії 35-річний Андрей Бабіш стверджує, що його насильно, за наполяганням батька вивезли до окупованого Криму подружжя Протопопови. Діта Протопопова - це психіатр, вона лікувала Бабіша-молодшого. Сам він вважає, що потрапив до неї через конфлікт з батьком.

Чеська поліція два роки безуспішно намагається знайти і допитати Андрея Бабіша-молодщого. Підпис 35-річного Бабіша стоїть під документами, пов'язаними з об'єктом "Гніздо лелеки", навколо якого вже кілька років ведеться розслідування за фактами фінансового шахрайства і зловживань. Тепер він, а також його батько і ще кілька членів сім'ї проходять у кримінальній справі про "Гніздо лелеки". Це багатофункціональний комплекс, що виник в результаті реконструкції старовинної ферми, входить до складу холдингу Agrofert, власником якого є Бабіш-старший. Комплекс в 2007-2008 роках став одержувачем європейської дотації на суму близько 2 мільйонів євро за програмою виділення коштів єврофонду на розвиток малих і середніх фірм. Щоб підпадати під необхідні критерії, його вивели зі складу агрохолдингу, а після отримання дотації повернули в Agrofert.

Раніше чинний Прем'єр-міністр Чехії Андрей Бабіш стверджував, що на момент отримання дотацій від Євросоюзу власниками "Гнізда лелеки" була не компанія Agrofert, а двоє його дорослих дітей і брат його другої дружини Моніки.

Це не єдині обвинувачення у фінансових махінаціях, які звучали і звучать на аресу чеського прем'єра, що займає другий рядок у списку найбагатших громадян країни. З нього навіть знімали за це депутатську недоторканність.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-