США вшановують пам'ять жертв Голодомору в Україні

США вшановують пам'ять жертв Голодомору в Україні

Заява
Укрінформ
Адміністрація США і американський народ вшановують пам'ять мільйонів жертв комуністичних режимів, у тому числі українців, які загинули внаслідок штучного голоду, встановленого в Україні сталінським режимом – Голодомору 1932-33 років.

Про це йдеться в офіційній заяві, оприлюдненій у середу Білим домом з нагоди Дня пам'яті жертв комунізму, повідомляє Укрінформ.

 "З часів більшовицької революції в Росії 1917 року ми були свідками наслідків тиранічної комуністичної ідеології – страждань, репресій та смерті", - зауважили в адміністрації американського президента.

Як підкреслили в Білому домі, комунізм відсуває на задній план невід'ємне право людей на благополуччя для всіх, що призвело до винищення релігійної свободи, приватної власності, свободи слова й надто часто – життя.

Читайте також: У Празі запалили свічки пам’яті жертв Голодомору

"Такі жахи пережили, в тому числі, українці, які були свідомо заморені Голодомором", - наголошується в документі.

При цьому, згадуються також наслідки великого терору в Росії, масові вбивства в Камбоджі, розстріли людей, які намагалися перетнути Берлінську стіну.

"Жертви цих та безлічі інших звірств свідчать про беззаперечний факт, що комунізм і прагнення до нього назавжди руйнують людський дух і процвітання людства", - зауважили в адміністрації американського президента.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-