У Середземному морі затримали українську яхту з 57 мігрантами

У Середземному морі затримали українську яхту з 57 мігрантами

Фото
Укрінформ
Держприкордонслужба України та Європол затримали у Середземному морі українську яхту з майже 60 мігрантами.

Про це інформує прес-служба Міністерства внутрішніх справ.

“ДПСУ та Європол затримали у Середземному морі українську яхту з майже 60 мігрантами”, - йдеться у повідомленні.

У МВС наголосили, що наміри людей влаштувати свій добробут за межами власної країни, уникаючи військових конфліктів чи переслідувань на батьківщині, доволі часто стають об’єктом зацікавленості організованих транскордонних злочинних груп.

“При цьому злочинці... оминають національне законодавство одночасно кількох країн і, як результат, організовують незаконне переправлення біженців, в тому числі в країни Європи, особливо нелегальних мігрантів з Близького Сходу. Про наміри одного з таких угруповань у ході виконання завдань з протидії транскордонній злочинності отримали інформацію співробітники оперативно-розшукових підрозділів Держприкордонслужби. До його складу входили громадяни Іраку, Сирії, Туреччини, Італії та Греції. Злочинці залучали до незаконної діяльності за кордоном українців”, - зазначили у МВС.

Читайте також: Із Баварії вислали в Україну 11 шукачів притулку

Уточнюється, що українці виступали в ролі виконавців переправлення нелегальних мігрантів з Туреччини до Греції та Італії морським шляхом маломірними яхтами. Наразі відомо про щонайменше 12 громадян України, мешканців Полтавської, Одеської та Донецької областей.

“Враховуючи істотну шкоду національним інтересам України, а також зацікавленість ЄС у ліквідації транскордонної злочинної спільноти наприкінці 2017 року Держприкордонслужба почала свою співпрацю з Європейським поліцейським управлінням (Європол), аби ефективно протидіяти злочинній діяльності. У результаті вжитих спільних заходів у Середземному морі в Каламакському морському регіоні Паліовуна, правоохоронні органи Греції затримали українську яхту. Нею перевозили 57 мігрантів. Члени екіпажу судна – 3 наших співвітчизники”, - зазначається у повідомленні.

Фото: МВС

У МВС поінформували, що наступного дня в аеропорту Афін правоохоронці затримали одного з учасників злочинної організації, який впродовж 2017-2018 років, у тому числі в останньому випадку, передавав завербованих українців за кордон, де їх у подальшому втягували у цю протиправну діяльність.

“Слід зазначити, що у даній злочинній схемі громадяни України, які здійснювали безпосереднє переправлення незаконних мігрантів до країн ЄС, з точки зору українського законодавства виступають у ролі потерпілих від злочинної діяльності. Їх вербували та відправляли за кордон для втягнення у подальші злочини. У більшості випадків для спонукання українців до вчинення протиправної діяльності застосовувалися шахрайські методи переконання, їм не доводилася справжня мета перевезення осіб на прогулянкових яхтах та у 100% випадків не повідомлялися негативні наслідки в разі їх затримання правоохоронними органами”, - наголошується у повідомленні.

Наразі Держприкордонслужба спільно з Нацполіцією та Європолом продовжує вживати заходи з протидії цій злочинній діяльності, тривають слідчі дії, кінцевою метою яких стане притягнення до кримінальною відповідальності осіб, у тому числі іноземних громадян, причетних до втягнення українців до злочинної діяльності за кордоном.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-